Żegnajcie zmęczone stopy!

2016-08-17
Wędrowanie, bieganie, robienie zakupów. Ponad połowę swojego życia większość z nas spędza na swoich nogach. Codziennie stawiamy im nowe próby wytrzymałości, więc każdy z nas zna uczucie zmęczonych stóp - jednego z najczęściej występujących problemów. Jedną z przyczyn jest ?chowanie? stóp w nieodpowiednio dobranych skarpetkach i butach. Dla wielu ludzi zmęczone i bolące stopy są już normalnością. Istnieje wiele różnych możliwości, aby odciążyć nasze stopy.

Dlaczego nasze stopy są tak zestresowane?

Najczęstszą przyczyną zmęczonych stóp są nieprawidłowo dobrane buty. Coraz więcej kobiet stawia sobie jako główne motto zdanie ?chcesz być piękna, więc cierp? i stawia na wygląd buta, zamiast zwracać uwagę na jego wygodę. Pomimo tego, że w sklepach mamy ogromny wybór butów istnieje przekonanie, że piękne buty nie mogą być jednocześnie piękne i wygodne. Ogólnie mówiąc nie zwracamy uwagi na dobre samopoczucie naszych stóp.

Kto jest szczególnie zagrożony zmęczonymi stopami?

Wszyscy, którzy spędzają dużo czasu na swoich nogach mogą być dotknięci zmęczonymi stopami. Bardzo dużo Polaków wykonuje zawody ?stojące?. Stopy tych ludzi są od rana do wieczora pod trwałym obciążeniem. Przeciętna kobieta w ciągu roku podczas zakupów przejdzie około 215 kilometrów. Jeśli ktoś jest aktywny sportowo i przykładowo biega powinien szczególnie zadbać o swoje stopy, bo wymagają one szczególnej pielęgnacji.

Co można zrobić ze zmęczonymi stopami?

Aby rozbudzić swoje stopy można przykładowo wykonać kąpiel z solami mineralnymi. Jeśli chcemy się odprężyć powinniśmy wygodnie siedzieć. Podczas kąpieli możemy aktywować swoje stopy wykonując różne ćwiczenia- zataczać kręgi stopami, energiczne porusza palcami u stóp. Stopy można pobudzić także zmieniając temperaturę wody z zimnej na ciepłą i odwrotnie. Na koniec powinniśmy pamiętać o odpowiednim balsamie i nasze stopy znów stają się pełne energii!
kąpiele stóp

Jak można zapobiec zmęczonym stopom?

Aby zmęczone i bolesne stopy stały się przeszłością można profilaktycznie stosować się do kilku naszych wskazówek. Istnieje wiele rodzajów wkładek do butów- odświeżające, termiczne, skórzane itd. Ich ilość i wybór jest ogromny, ale także różnice jakościowe. Przy wyborze odpowiednich wkładek powinniśmy zwrócić uwagę na kilka podstawowych rzeczy: na jaki rodzaj obciążenia narażone są nasze stopy i jakie wymagania stawiamy wkładkom.

A Wy jakie macie sposoby na zmęczone nogi? Koniecznie podzielcie się nimi z Nami! Kiedy już zadbacie o swoje zmęczone stopy zapraszamy do zakupu butów na merg.pl :)zdjęcia: grafika Google
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2016
pixel