Zajady na piętach - jak ich uniknąć?

2016-07-29

Kiedy nadchodzi lato cały czas chodzimy w otwartych butach i pokazujemy nasze pięty. Na plaży, w sandałach czy na wysokich szpilkach- nasze stopy są w centrum zainteresowania. Dlatego każda z nas chciałaby mieć idealnie piękne stopy. Wiele kobiet niestety walczy z zrogowaciałym naskórkiem. Jest to nie tylko nieprzyjemne dla oka, ale także może sprawiać ból.

Czym są zajady? 

Mówiąc medycznym językiem przypadłość ta określana jest jako zajad. Zajady te są przeważnie bezbliznowe, gojące się rysy/ zadraśnięcia na skórze. Są bardzo bolesne. Powstają z powodu wysuszenia skóry, zimna lub chorób skóry. Mogą występować nie tylko na piętach, ale także na ustach, w kącikach ust lub pomiędzy palcami.

Jak walczyć z zajadami? 

Najlepszym rozwiązaniem będzie intensywnie nawilżająca pielęgnacja, która jednocześnie wewnątrz organizmu będzie wspierała regenerację skóry. Regularny pedicure stóp jest koniecznością, aby pozbyć się zajadów. Im więcej zrogowaciałego naskórka na pięcie, tym wcześniej dochodzi do zajadów. Aby ich uniknąć wystarczy stosować kilka łatwych trików na pedicure, które pomogą:

1. Peeling kwasami 

Peeling przy pomocy użycia kwasów, dzięki któremu znika zrogowaciały naskórek.

2. Elektryczny pomocnik 

Elektryczny pilnik do stóp jest praktycznym urządzeniem. Przy pomocy rolki z drobno zmielonymi cząstkami diamentu nasze stopy pozostają gładkie. Urządzenie jest zasilane bateriami. Przykładowym urządzeniem może być Scholl Velvet Smooth- można kupić w prawie każdej drogerii (cena około 150zł).

3. Dziecięce stopy dzięki skarpetkom 

Jest to produkt bardzo łatwy w użyciu - wystarczy kupić specjalne skarpetki, wlać płyn i odczekać aż pozbędziemy się zrogowaciałego naskórka. Zbyt piękne, żeby mogło być prawdziwe?A czy Wy macie jakieś inne sposoby na pozbycie się zajadów? Jeśli już pozbędziecie się tych nieprzyjaciół zapraszamy do zakupu letnich butów na merg.pl :)

zdjęcia: grafika Google
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2016
pixel