Wybieramy letnie buty dla dziecka

2016-07-11

Wybór odpowiedniego obuwia dla dziecka to niezwykle istotna kwestia, gdyż rokuje ona na możliwość wystąpienia w przyszłości potencjalnych wad. Według przeprowadzanych badań, ponad 90% małych dzieci rodzi się ze zdrowymi stopami, natomiast ponad połowa dorosłych boryka się z różnorodnymi dolegliwościami, które wynikają z nieprawidłowo dobranego obuwia. Młode stópki są niezwykle podatne na modelowanie. Kiedy dzieci spędzają cały dzień bawiąc się, biegając i chodząc na spacery ich nóżka musi czuć się komfortowo w bucikach, które są dobrane w odpowiedni sposób, jak również, zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów ? dzięki temu unikniemy problemów w trakcie rozwoju młodego organizmu.

Wybór letnich bucików jest bardzo ważny

Lato to okres, kiedy dzieci najwięcej czasu spędzają na świeżym powietrzu aktywnie wykorzystując wolny czas. Należy mieć na uwadze, iż dziecięce zabawy to nie tylko spacery, lecz również zajęcia, w czasie których małe nóżki przyjmują różne ułożenie: skaczą, wspinają się, biegają, kucają ? w każdej z tych pozycji buty powinny zapewniać odpowiednią stabilizacją, amortyzacją oraz wentylację. Najpopularniejsze są sandałki. Warto jednak pamiętać, że nie powinno się wybierać pierwszego lepszego modelu na jaki natrafimy.

Dzieci do 4 ? 5 lat powinny mieć zawsze usztywnioną piętę

Ortopedzi bardzo często zwracają uwagę, że dzieci do 4 ? 5 lat powinny mieć zawsze usztywnioną piętę. Dzięki temu zostanie zmniejszone ryzyko urazów mogących pojawić się podczas zabawy, jak również wspomoże to rozwój stopy. Wybierając sandałki dla dziecka można wybierać całkowicie zabudowaną piętę, która polecana jest szczególnie młodszym dzieciom oraz buciki z lożą na piętę, czyli specjalnym zagłębieniem tuż pod piętą ? to rozwiązanie jest dobrym wyborem dla nieco starszych dzieci. Kupując letnie buciki należy zwrócić uwagę na wkładkę. Jest to istotna kwestia, ponieważ odpowiednio wyprofilowana wkładka pomaga w walce z płaskostopiem, zapobiega mu, jak również może pełnić funkcję korekcyjną. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy Twoja pociecha ma problemy z płaskostopiem można wykonać prosty test: wystarczy, że spojrzymy na ślad stopy na piasku, lub na podłodze (np. po kąpieli) ? jeżeli ślad jest niepełny, wówczas wstępnie wiadomo, że dziecko nie boryka się z tym problemem.

Buciki na bose stopy? Plusy i minusy

Latem, w czasie upałów bardzo często zakładamy dzieciom buciki na bose stopy. Jest to rozwiązanie posiadające plusy i minusy. Jeżeli decydujemy się na brak skarpetek, należy wówczas zadbać o to, aby obuwie było wykonane z najwyższej jakości materiałów. Najlepszą opcją są skórzane buciki, dzięki nim stopa może spokojnie oddychać, nawet, jeżeli nóżka dziecka poci się, to ryzyko otarć i odparzenia jest praktycznie zerowe. Aby uniknąć otarć należy również pamiętać o tym, aby wybierając rozmiar, zdecydować się na obuwie o pół rozmiaru, lub nawet o rozmiar większe ? wynika to z faktu, iż stopa podczas aktywności pracuje i przesuwa się, więc w związku z tym potrzebuje odpowiedniej ilości miejsca.

Współcześnie asortyment jest niezwykle bogaty ? mamy możliwość przebierać w różnorodnych kolorach i modelach, z ozdobami, podświetleniami, grubszymi bądź cieńszymi paskami. Jednakże strona estetyczna nie powinna stanowić głównego kryterium, chociaż jest istotna. Pamiętajcie, że jakość jest najważniejsza, a dodatkowym plusem, są trwające obecnie wyprzedaże, które mogą nas zachęcić do zakupu porządnych letnich sandałków dla dzieci.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2016
pixel