Wybieramy kalosze dla dziecka

2016-03-09

Wiosna już za pasem.

Przymrozki odchodzą w niepamięć, dni są coraz cieplejsze, a słońce oraz budząca się do życia przyroda sprawia, że mamy ochotę spędzać dużo więcej czasu na świeżym powietrzu. W czasie pięknej, wiosennej pogody również, a może przede wszystkim, właśnie dzieci mają najwięcej radości z wycieczek do parku, podczas których mogą poszukiwać rozwijających się pączków drzew, oglądać budzące się do życia rośliny oraz zwierzęta. Trzeba jednak przyznać, że taki piękny, słoneczny obrazek nie zawsze odnajdujemy w rzeczywistości. Wiosenne spacery zazwyczaj wiążą się z omijaniem kałuż i błota? Jednak mamy idealne rozwiązanie tego problemu!

Kalosze! Jest to strzał w dziesiątkę w czasie, gdy zmienna pogoda potrafi podczas wycieczki spłatać nam figla. Dzięki temu obuwiu nie musimy się martwić, że nasze pociechy będą smutne, gdy będą musiały omijać kuszące kałuże ? przecież każdy maluch i starszak uwielbia wskoczyć w wodę. Przypomnijmy sobie jaką my ? dorośli ? mieliśmy kiedyś z tego frajdę.

Jak wybrać odpowiedni model kaloszy dla dziecka?

Na co powinno się zwrócić uwagę?

W różnych sklepach można znaleźć całe bogactwo wzorów i kolorów ? jedne nakrapiane, w kwiatki, samochodziki lub jednolite. Owszem, jest to istotna kwestia, jednakże w pierwszej kolejności warto postawić na jakość. Kalosze dziecięce muszą spełniać jedną, podstawową, praktyczną funkcję ? mają chronić małe stópki przed przemoczeniem, gdyż przemoczenie skutkuje zazwyczaj przemarznięciem, a stąd już krótka droga do przeziębienia. Ważne aby kalosze były wykonane z masywnej, lecz elastycznej gumy, która będzie chronić nasze dzieci przed wilgocią, zapewnią komfort podczas spacerów i będą wspierać prawidłowy rozwój stóp. Podczas wyboru idealnego modelu warto zainwestować i znaleźć buciki posiadające podeszwę antypoślizgową ? uchroni ona przed przykrymi wypadkami podczas zabawy w wodzie i błocie.

Mamy możliwość wyboru kilku fasonów. Najpopularniejsze z nich to klasyczne, wysokie kalosze, które sięgają do kolana bądź do połowy łydki. Ich jedyną wadą jest możliwość ?zaczerpnięcia? wody do środka w zbyt głębokiej wodzie. Rozwiązaniem tego problemu może stać się drugi model, również popularny i niezwykle praktyczny ? ma on regulowaną cholewkę. Dzięki połączeniu materiałów: gumy oraz ortalionowej wstawki rodzic ma możliwość dopasować wysokość bucika w zależności od pogody. Dzięki sznureczkom wprowadzonym w górnej części cholewki wystarczy delikatnie zawiązać ortalionową część na nogawce spodni aby żadna kropla wody nie znalazła się wewnątrz bucika. Na mniejsze roztopy, gdy ziemia zaczyna już obsychać oraz jest coraz więcej słońca, idealnym rozwiązaniem staną się niskie kalosze ? sztyblety. Ich zadaniem nadal jest ochrona nóżek dziecka ale jednocześnie dbają o to aby stopy się nie przepociły.

Planując zakup kaloszy sprawdźmy dokładnie rozmiar bucika, należy pamiętać, że podczas chodzenia mała nóżka pracuje i przesuwa się, aby zapewnić dziecku komfort wybierajmy obuwie większe o około pół rozmiaru. Dzięki takiemu rozwiązaniu korzystanie z bucików będzie dużo bardziej wygodne. Różnorodność wzorów zadowoli nawet najbardziej wymagającego, młodego klienta. Dziecięce kalosze cechują się częstymi motywami pojawiającymi się w bajkach i książeczkach, mają przyjemną dla oka kolorystykę ? może warto wybrać akurat ten model, który podoba się naszemu szkrabowi? Na pewno dużo chętniej będzie je sam wyjmował z szafki i zakładał na nóżki. Serdecznie polecamy ten rodzaj obuwia, gdyż jest niezwykle funkcjonalny oraz modny.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2016
pixel