W jakim wieku zacząć nosić szpilki?

2016-09-13
?Dlaczego nie mogę nosić szpilek?? Dużo rodziców konfrontowanych jest z tym pytaniem, jak tylko ich córki osiągną określony temat. Większość dziewczyn zaczyna bardzo wcześnie, aby upodobnić się do innych (starszych) dziewczyn i kobiet. Powyższe pytanie jest naturalnym wynikiem zdrowego umysłowego i fizycznego rozwoju.

Rodzice są często bezradni i próbują sami sobie odpowiedzieć na pytanie ? Od jakiego wieku powinienem/ powinnam pozwolić mojej córce nosić szpilki??. Odpowiedź na to pytanie wynika z wielu czynników i nie jest łatwa do zdefiniowania. W naszym artykule nie chcemy tego robić. Zamiast tego omówimy kilka czynników, które są decydujące i zarówno rodzice jak i córki będą mogły korzystać z tej wiedzy.

Dlaczego zakazywać noszenia szpilek?

Pierwszą przyczyna stojąca za zakazem noszenia szpilek jest dobrze zrozumiała. Krótko mówiąc: Szpilki są niezdrowe w młodym wieku. Powodują wadliwe ustawienia, deformacje kości i wiele innych chorób. Powodem jest to, że młode dziewczyny jeszcze rosną. W fazie wzrostu kości i muskulatura są szczególnie wrażliwe na ortopedyczne deformacje. Trzymanie stóp w za ciasnych i zbyt szpiczastych szpilkach może mieć nieprzyjemne skutki dla całego ciała. Poza tym niewyćwiczone dziewczęce stopy potykają się w szpilkach częściej, co może prowadzić do złamań kości. Inna przyczyna jest raczej społeczna. Nastolatki w szpilkach budzą szybko niemoralne skojarzenia. Chociaż decydujące jest częściej co nosimy do szpilek.

Jaka wysokość jest wysoka?

Jakie buty uchodzą za szpilki? Czy 2-3 centymetrowe obcasy są szpilkami? Zapewne znacząca jest różnica czy szpilki mają 2 czy 12 centymetrów. Ale jak określić, który obcas jest za wysoki? Dzisiejsza młodzież odpowiada na wiele pytań ?Bo ja tak mówię?. Rodzice powinni uczyć się skutecznie i przekonywująco argumentować. Zanim rozpoczną dyskusję z córką na dany temat mogą rozważyć kilka argumentów przeciwko wysokim obcasom. Można na przykład pokazać córce wideo dziewczyn próbujących chodzić na wysokich obcasach i podkreślać jak śmiesznie i komicznie to wygląda. A Wy, dziewczyny możecie przekonać swoich rodziców obiecując, że będziecie uczyć się chodzić w szpilkach po domu. Jak możecie to zrobić?

Kompromisy w dyskusji o szpilkach

Dobra wiadomość brzmi tak, że kompromisy mogą ratować życie rodzinne.

Propozycje kompromisów - na korzyść obydwu stron

- stopniowanie wysokości obcasa, zacznij od niskiego, a im będziesz starsza decyduj się na wyższe obcasy
- idealnym początkiem byłoby nosić szpilki tylko na szczególne okazje, a z czasem częściej
- ustalcie stylizację, która jest dla obydwu stron możliwa do zniesienia

Mamy nadzieję, że powyższa wiedza pomoże Wam i będzie punktem wyjścia do dyskusji w rodzinie. A Wy co sądzicie o tym temacie? W jakim wieku Wy zaczęłyście nosić szpilki, a w jakim Wasze córki? Jeśli po tym artykule zdecydujecie, że Wasze córki mogą zacząć nosić szpilki zapraszamy do ich zakupu na merg.pl 

Jeśli uważacie, że są za młode to zapraszamy do zakupu płaskich butów w naszym sklepie :)zdjęcia: grafika Google
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2016
pixel