Triki przeciwko bolącym stopom. Które szpilki są wygodne?

2017-11-05
Znacie kobiety, które twierdzą, że ich szpilki są taaaaakie wygodne? Pewnie tak i w dodatku nie możecie wtedy w to uwierzyć, ale … powinniście. Jesteście ciekawe, które szpilki są naprawdę wygodne? Czy w ogóle takie istnieją? Albo co robić, aby stopy nas nie bolały nosząc takie obuwie? Wszystkie odpowiedzi znajdziecie tutaj!

Czy istnieją w ogóle wygodne szpilki?

Na początek zła wiadomość: w żadnych butach nie będzie Wam tak wygodnie jak w płaskich. Wprawdzie często spotykamy się ze szpilkami mniej lub bardziej wygodnymi, ale to nigdy nie będzie to samo. Powodem jest fakt, iż w płaskich butach ciężar ciała rozdzielony jest na całej stopie, a w szpilkach spoczywa na palcach. Przez to powstają bóle podczas stania czy chodzenia.

Wygodne czy niewygodne? To zależy od jakości butów

Chyba w żadnym innym elemencie garderoby tak jak w butach nie zauważa się różnicy między drogimi, a tanimi produktami. Tanie szpilki często są śliczne z wyglądu, ale niesamowicie niewygodne. W butach wysokiej jakości od razu zauważyć można wyściełaną podeszwę, która jest odpowiednio uformowana. Wewnętrzne szycie jest równe. Dodatkowo lepiej wybierać szpilki z naturalnej skóry, która przy noszeniu jest miękka i nie obciera. Podsumowując inwestycja w szpilki wysokiej jakości opłaca się. Buty te są wygodniejsze i z pewnością posłużą swojej właścicielce przez długi czas.

https://www.merg.pl/pol_m_Buty-Damskie_Szpilki-340.html

Im grubszy obcas, tym wygodniejsze szpilki

Wiadomym jest, że obcas gra w szpilkach bardzo dużą rolę jeśli chodzi o wygodę. Im niższy, tym wygodniejszy. Ale także kształt obcasa ma tutaj znaczenie. Cienka szpilka niestety najszybciej prowadzi do bólu stóp. Najwygodniejszym wyborem będzie zawsze obcas słupkowy.

https://www.merg.pl/search.php?text=cz%C3%B3%C5%82enka+s%C5%82up

Co zrobić, żeby palce u stóp nie bolały?

Znajdujecie przepiękne szpilki z cienkim obcasem? Ojjj, Wasze stopy nie pokochają tych butów tak jak Wy. Nasza rada? Przyklejcie na trzeci i czwarty palec plaster. Dzięki temu odciążycie nerw odpowiedzialny za ból na stopach. Stanie czy chodzenie w szpilkach od teraz powinno być odrobinę przyjemniejsze.

Wskazówki jak uniknąć bólu stóp

Ergonomiczna podeszwa, szeroki obcas i dobra jakość są decydujące, aby było nam wygodnie w szpilkach. Najważniejsza rada co zrobić, żeby nasze stopy nas nie bolały? Zawsze miejcie buty na zmianę i najlepiej nakładajcie je od razu, gdy tylko poczujecie ból. Warto także pamiętać, że wysokie buty zwłaszcza ze szpicem przyczyniają się do rozwoju haluksów. Jeśli któraś z Was zauważy na palcach pierwsze symptomy powinna rezygnować (jak najczęściej się da) ze szpilek.

A Wy, macie swoje najwygodniejsze szpilki? Jaka jest ich cecha szczególna? Wysoka jakość, słupkowy obcas, odpowiednia podeszwa czy może żadna z tych? Koniecznie opowiedzcie nam o swoim ulubionym modelu! Jeśli jednak jeszcze nie spotkałyście swojego ideału to zapraszamy Was do zakupów w naszym sklepie merg.pl

https://www.merg.pl/pol_m_Buty-Damskie_Czolenka-193.html


zdjęcia: grafika Google, GETTY IMAGES
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017
pixel