Trampki damskie – moda i wygoda na co dzień

2015-09-15

Trampki to obuwie, które ma swoich nieśmiertelnych fanów. W sezonie wiosna/lato 2015 zdecydowanie ten rodzaj butów wkracza na grunt nie tylko ulicy, ale także prawdziwej mody. Wszystkie rodzaje butów sportowych wychodzą z sal sportowych i adaptowane są do salonów.

 


 

Modne obuwie sportowe

 

Trampki to rzadko spotykany na salonach but. Jednakże dzięki Karlowi Lagefeldowi mają sporą szansę aby się tam dostać, przynajmniej w sezonie wiosna/lato 2014. Na swoim pokazie mody przewrotnie połączył on kolorowe obuwie sportowe z eleganckimi ubraniami typu Chanel. Od dzisiaj połączenie sukienki z kolorowymi adidasami lub trampkami nikogo nie powinno szokować.

 

Bez wątpienia trampki to nieszablonowe ujęcie dziewczęcej lekkości i niefrasobliwości. Taki wizerunek tego obuwia sportowego doskonale może pasować do trendów panujących we współcześnie obowiązującej modzie. Bez wątpienia najnowsze pokazy mody przedstawiają niezwykle różnorodny świat aktualnych trendów. Tak naprawdę, to trudno byłoby wskazać elementy, które z pewnością będą uznane za passe. Takiej dowolności w wyborze strojów oraz tworzenia różnorodnych zestawień jeszcze w modzie nie było.

 

Generalnie wszystkie trampki są w modzie ? te z wysoką i niską cholewką, kolorowe i białe, sznurowane i zapinane na rzepy. Niejakim zaskoczeniem dla niektórych mogą być wykonane na nich zdobienia oraz różnorodne fasony. Najbardziej wyróżniające są z pewnością trampki ozdobione kolorowymi cekinami oraz ćwiekami i dżetami. Jedne nawiązują do słodkiego stylu lat 80-tych, a drugie do zbuntowanego stylu rockowego. Ciekawym rozwiązaniem są trampki na obcasie lub koturnie stanowiące połączenie eleganckich szpilek czy butów wizytowych z obuwiem sportowym.

 

Trampki ? jak i z czym je nosić?

 

Trampki to zdecydowanie podstawowe must have każdej szanującej się modystki. Doskonale sprawdzą się na każdej imprezie ? z jednej strony wciąż mają sportowy charakter więc z powodzeniem można je założyć do każdego weekendowego stroju, na wycieczkę rowerową z przyjaciółmi, piknik majowy czy otwarcie sezonu grillowego. Z drugiej strony można je także zakładać do eleganckich sukienek, co do tej pory wydawało się, nawet w dość ekscentrycznym świecie mody, nie do pomyślenia.

 

Dzięki swej swobodzie trampki świetnie nadają się do tworzenia bardzo zróżnicowanych stylizacji. Co więcej, korzystająca z nich kobieta nosząc je pokaże, że potrafi zdobyć się na dystans zarówno do siebie, jak i do mody, podchodząc do niej w dość lekki i niekonwencjonalny sposób.

 

Trampki oczywiście można z powodzeniem nosić w tradycyjny i doskonale wszystkim znany sposób ? czyli głównie do spodni (doskonale komponują się z rurkami) lub szortów. Z drugiej strony z powodzeniem można stosować je także do spódnic i sukienek. Warto wtedy wykorzystać trampki ozdabiane cekinami lub te wyposażone w obcasy lub koturny. Świetnie w tym zestawieniu wyglądają szczególnie letnie sukienki noszone z lekką nonszalancją stylu sportowego. Doskonale do trampek wyglądać będą także zwiewne sukienki w stylu romantycznym.

 

Bez wątpienia wszystkie stylizacje tworzone z udziałem trampek będą pozostawiać niezapomniane wrażenie, a zabawa stylami, które dopasuje się do tego sportowego obuwia może przynieść naprawdę sporo przyjemności.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2015
pixel