To, jak nosisz torebkę dużo o Tobie mówi!

2016-08-20
To, jak nosisz torebkę dużo o Tobie mówi!
Na ramieniu, w ręku, z przodu, z tyłu, z boku? Jak nosisz swoją torebkę? Eksperci od mowy ciała uważają, że to nie przypadkowa decyzja, jak nosimy nasz portfel, pomadkę czy klucze. Sposoby transportowania naszych rzeczy mówią dużo o naszej osobowości.

Znana amerykańska psycholożka Dr. Kathlyn Hendricks, która ze swoim mężem Dr. Gay?em Hendricks?em napisała ponad 35 psychologicznych książek, uważa, że w sposobie noszenia torebki ukrywa się jakaś wiadomość.

Ukośnie przez ramię, torebka z przodu:

Jeśli nosisz swoją torebkę z przodu używasz jej jak pewnego rodzaju zbroi. Ten sposób noszenia torebki wskazuje na ostrożną i przezorną osobowość. Jesteś raczej powściągliwa i cicha?

Ukośnie przez ramię, torebka z tyłu

Czujesz się niezależnie i cenisz funkcjonalność. Torebka jest Twoim tłem i nie przeszkadza Ci. Marka i wygląd torebki nie są dla Ciebie ważne.

Torebka zwisająca luźno na ramieniu

Kto nosi swoją torebkę swobodnie i luźno zwisającą na ramieniu wykazuje naturalność i lekkość. Torebka nie jest najważniejsza i nie jest na pierwszym planie.

Torebka zwisająca na ramieniu blisko ciała

Jesteś praktyczna. Twoja wolność poruszania się jest ważniejsza niż wystawianie na pokaz akcesoriów.

Torebka noszona na zgięciu łokcia

Kto nosi swoją torebkę na zgięciu łokcia przywiązuję uwagę do statusu i pozycji. Kładąc torebkę na jednym ręku niejako pokazujemy światu, że nie potrzebujemy dwóch rąk, aby iść przez świat. Dla właścicielki torebki najważniejszy jest wygląd i marka.

Torebka noszona w ręku

Niektóre torebki mają tak krótkie uszy, że można nosić je tylko w ręku. Co jednak, jeśli mielibyśmy dłuższe uszy lub pasek, a i tak nosimy torebkę w ręku? Jest to wtedy dla nas jak aktówka. Sygnalizujemy tym: Moja praca jest dla mnie ważna.

A Wy jak nosicie swoje torebki? Czy opis zgadza się z Waszym charakterem czy wręcz przeciwnie? Jeśli chcecie wyrażać swoją osobowość torebkami zapraszamy do zakupów na merg.pl

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2016
pixel