Tenisówki do sukienki? Pokażemy jak to się nosi!

2016-09-13
Podczas gdy sukienki są uosobieniem kobiecości, tenisówki są częściej noszone przez mężczyzn. Jak zestawiać prawidłowo te dwa kompletnie różne style? Takie stylizacje są modne w każdej porze roku. Pokażemy Wam na co trzeba uważać, aby ten styl pasował każdemu.

Pory roku i materiały

Stylizacja z tenisówkami i sukienką jest harmoniczna, kiedy materiały wzajemnie się łączą. Do lekkiej letniej sukienki pasują lekkie tenisówki, na przykład z lnu. Do ciężkich wełnianych ubrań pasują przykładowo ciężkie, skórzane buty.
jak nosić tenisówki do sukienki

Wzory i kolory

W stylizacji dużo różnych kolorów i wzorów może okazać się ryzykownym zestawieniem. Z drugiej strony takie zestawienie oferuje pokazanie swojego własnego stylu. Tu pada pytanie: Jak urzeczywistnić tą ideę? Można założyć pasiaste tenisówki do sukienki w kropki lub na odwrót ewentualnie sukienkę z kwiecistym printem i tenisówki z podobnym wzorem. Jednak powinniśmy uważać, aby kolory harmonizowały się wzajemnie i były podobne.
jak nosić tenisówki do sukienki

Unikać skrajności

Powinniśmy unikać ekstremalnych kombinacji. Buty do koszykówki czy do tenisa warto zostawić w domu i nie zakładać ich do kobiecych sukienek.

Uważać na proporcje

Tenisówki z wysoką cholewką skracają optycznie nogi. Do takich tenisówek powinno się nosić krótkie sukienki, na przykład takie przed kolano. Za to krótkie tenisówki, kończące się przed kostką wydłużają i wyszczuplają nogi. Do tych modeli trampek można nosić wszystkie rodzaje sukienek.

A czy Wy nosicie trampki do sukienek czy wolicie klasyczne połączenia? Jeśli dzięki naszym radom zdecydujecie się na połączenie sukienka + tenisówki zapraszamy do zakupu butów na merg.plzdjęcia: grafika Google
https://www.merg.pl/pol_m_Odziez-damska_Sukienki-976.html
https://www.merg.pl/pol_m_Buty-Damskie_Sportowe-Trampki-201.html
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2016
pixel