Te tatuaże są teraz bardzo modne

2016-08-22
Obecnie można zauważyć, że współczesna popkultura wprowadziła modę na mini tatuaże. Rozprzestrzenia się ona w zaskakującym tempie przekonując do siebie nie tylko młodych ludzi lecz również osoby trochę starsze. Dlaczego małe tatuaże stały się takie popularne i dlaczego tak szybko podbiły serca wielu osób? Dlaczego coraz częściej stają się ozdobą naszego ciała?
 

Małe jest piękne

Możliwe, że powodem są właśnie ich niewielkie rozmiary ? przecież ?małe jest piękne?. Na taki niewielki wzór decydują się głównie młode osoby, dla których zazwyczaj jest to pierwszy w życiu tatuaż. Zazwyczaj takiemu wydarzeniu towarzyszy odrobina strachu, gdyż tatuowanie ciała zostało owiane legendą i obrosło mitami, podobno ból jest niewyobrażalny? a przecież przy małej gwiazdce lub kilku literkach będzie mniejszy. Zawsze jest to jakiś sposób na rozpoczęcie ciekawej przygody z tatuowaniem.

Małe tatuaże są tańsze 

Niewątpliwie również kwestie finansowe mają znaczenie. Różnica pomiędzy wzorem pokrywającym całe plecy, a takim o wymiarach 5cmX5cm potrafi być naprawdę duża. Jednakże nigdy nie należy oszczędzać na tatuażu! Nie ważne, czy jest to mały wzór czy duży warto, odwiedzić dobre studio, nawet, jeżeli ma to oznaczać trochę większy wydatek.

Łatwo je ukryć 

Plusem wielu małych tatuaży jest łatwość ich ukrycia ? gwiazdka, kotek lub nutka za uchem bez problemu może zostać zakryta włosami, podobnie jest z karkiem. Również nadgarstek jest bardzo modnym i często wybieranym miejscem, więc jeżeli zdarzy się, że musimy zakryć tatuaż wystarczy założyć zegarek i po problemie. Małe wzory, sentencje, bardzo ciekawie prezentują się również na wewnętrznej stronie ramienia i na żebrach. Mimo to, prawdziwym hitem jest tatuowanie palców ? można powiedzieć, że jest to prawdziwe ?must have? ? robią tak gwiazdy, zakochani tatuują sobie wzory lub daty zamiast obrączek. Praktycznie wszędzie można zauważyć taki niewielki tatuaż.

Najczęściej wybierane wzory 

Do najczęściej wybieranych wzorów należą oczywiście różnorodne wariacje związane z gwiazdkami, łapkami, kwiatami. Od lat bardzo często wybieranym rodzajem tatuażu jest cytat lub motto ? jest to świetny sposób na wyrażenie siebie bądź uwiecznienie ważnej dla nas chwili. Często również można zauważyć ptaki, serca, klucze i piórka. Niezależnie od tego jaki wybierasz wzór pamiętaj, że będzie on z Tobą przez całe życie, dlatego też warto zrobić coś pięknego i ważnego dla Ciebie.

zdjęcia: grafika Google
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2016
pixel