Sposoby na naturalną i modną fryzurę jesienią

2016-10-29
Przeglądając trendy, jakie panują w ostatnich sezonach, możemy z łatwością stwierdzić, że prym wiedzie naturalność. W zapomnienie odeszły misternie strzyżone i modelowane fryzury, których wykonanie przysparzało trudności nawet doświadczonym stylistom fryzur. Teraz na szczęście jest tak, że każdą fryzurę możesz wykonać sama, a co więcej ? nie potrzebujesz do tego specjalistycznych narzędzi i kosmetyków! Wystarczy odrobina czasu i chęci.

Tej jesieni porzucamy długie włosy...

dlatego też, jeżeli kusi Cię ostre cięcie, to może warto zaszaleć. Na wybiegach królowały modelki, których włosy nie sięgały dalej, niż do ramion. Gwarantujemy, że nie będziesz tego żałować! Włosy sięgające ramion, a coraz częściej nawet linii żuchwy, to najmodniejszy hit. Dzięki takiemu cięciu będziemy wyglądać o wiele młodziej i delikatniej oraz wbrew pozorom, dużo bardziej kobieco. Jest to propozycja dla wszystkich kobie[, ponieważ bez względu na to, jaki masz kształt twarzy i typ urody, krótkie włosy, w odpowiednim kolorze, zawsze będą wyglądać wspaniale.

Żeby stworzyć fryzurę prosto z wybiegu musisz poznać kilka tricków. Ich zaletą jest też fakt, że nie będziesz musiała się obawiać zniszczenia fryzury przez wiatr lub deszcz.

Prawidłowe suszenie to podstawa

Przede wszystkim, jeżeli Twoje włosy kręcą się naturalnie, lecz nie zawsze ich skręt utrzymuje się cały dzień, wystarczy, że zamiast niezliczonej ilości lakieru do włosów, żeli i pianek, prawidłowo je wysuszysz. Dokładnie! Cały sekret tkwi w tej prostej czynności. Aby wzmocnić skręt falowanych włosów podczas suszenia delikatnie wyciskaj włosy. Zgniataj je dłonią aby każde pasmo odznaczało się swoim własnym, naturalnym układem. Dla wzmocnienia efektu, można na lekko wilgotne włosy użyć swojej ulubionej pianki do włosów. Starajmy się unikać posklejanych loków, pasm, które są rozdzielone aż nazbyt wyraźnie. Pożądanym efektem jest lekkie rozwianie i rozrzucenie włosów, jakbyś właśnie wróciła z spaceru. Pamiętaj, aby starać się używać zimnego powietrza ? dzięki temu włosy będą zdrowsze i mniej zniszczone.

Ach! Naturalne fale...

Jeżeli zależy Ci na łagodnych falach, lecz Twoje włosy nie zawsze chcą z Tobą współpracować, to polecamy niezawodny sposób. Umyte i odżywione włosy, lekko wysuszone, zapleć w warkocze. W zależności od grubości fal na jakich Ci zależy, zrób jeden, dwa lub więcej warkoczyków. I oto cały sekret! Wystarczy godzina lub dwie w takiej fryzurze aby otrzymać wspaniałe fale. W przypadku, gdy zależy Ci na czasie możesz użyć suszarki i delikatnie podsuszyć zaplecione włosy. Jeżeli maż zbyt krótkie włosy, postaraj się poskręcać pasma włosów w ślimaczki i aby odpowiednio je zabezpieczyć przed zbyt wczesnym rozpuszczeniem ich, zepnij spinką wsuwką. Kiedy już będziesz mogła cieszyć się naturalnymi falami, pamiętaj o delikatnym utrwaleniu ich lakierem do włosów.

Wszystkie zaproponowane tricki pozwolą Ci uzyskać modną fryzurę w domowym zaciszu. Ich wykonanie, czasami wymaga odrobiny cierpliwości, lecz możesz być pewna, że dzięki temu nie niszczysz swoich włosów wysokimi temperaturami, jak w przypadku lokówki lub prostownicy. Krótkie włosy ułożone w ten sposób wyglądają niezwykle kobieco i romantycznie, więc z czystym sumieniem polecamy!zdjęcia: grafika Google
Pokaż więcej wpisów z Październik 2016
pixel