Ślub cywilny: jaką sukienkę wybrać?

2018-09-10
Ślub cywilny: jaką sukienkę wybrać?
Często myślimy, że ślub cywilny jest wydarzeniem mniej formalnym niż ślub kościelny. Należy jednak pamiętać, iż na okazję ceremonii w urzędzie stanu cywilnego należy również zadbać o klasę i elegancję.

Jeśli chodzi o suknię to warto, żeby Panna Młoda wybrała i założyła to, w czym się będzie dobrze czuła, gdyż to właśnie ona będzie w centrum uwagi tego dnia, to na niej skupiać się będą wszystkie spojrzenia.

Zacznijmy od kolorów. Prawdą jest, że możecie kontynuować (tak jak tradycja doradza) i wybierać kolory stonowane takie jak: biel, krem, beż, czy kolor kości słoniowej, ale możecie również dać się porwać fantazji i być bardziej ekstrawaganckie, stawiając na kolory takie jak czerwień, zieleń czy granat. Dobrą opcją może być też eleganckie połączenie tradycyjnie jasnej sukni z odważnie kolorowymi elementami, np: granatową koronką lub czerwonymi kwiatami. 

Jeśli chodzi o długość sukienki to lepiej wybrać krótką - przed kolano będzie idealna. Jest to najczęściej wybierana długość przez Panny Młode. Dawniej obowiązywał standardowy kostium, tak zwana "garsonka" składająca się z eleganckiej marynarki i spódnicy zakrywającej kolana, uszyta z tego samego materiału. W dzisiejszych czasach można już postawić na modele mniej formalne, np: na krótką, obcisłą sukienkę, na połączenie części z dwóch różnych kompletów – dla tych, które lubią bawić się modą. Najlepiej, żeby były jednak one bez dekoltu, gdyż należy pamiętać o tym, w jakim miejscu się znajdujemy. 

Lepiej unikać sukienek przesadnie odkrytych, czyli warto byłoby zachować równowagę ( jeśli wybieramy suknie długą to możemy sobie pozwolić na dekolt z tyłu lub z przodu, ale jeśli wybieramy suknię dość krótką to nie powinnyśmy przesadzić z wycięciami i nagością w górnej części stroju). Jeśli wolicie postawić na strój klasyczny i tradycyjny to oczywiście możecie wybrać suknię długą i elegancką. Romantyczną, z koronki gdzie pasował będzie również brokat lub cekiny i perły. Wszystkie opcje będą dobre. Mile widziany jest tylny rozporek, żeby dodać sukience trochę frywolności. Nie będąc w kościele możecie sobie pozwolić na nieco więcej, wystarczy, że będziecie się w tym dobrze czuły. Podczas ceremonii więc, dozwolone są odkryte ramiona i kolana. 

Zazwyczaj na ślubach cywilnych kobiety nie zakładają welonu, jeśli jednak pragniecie go założyć, to czemu nie? Doradzamy Wam jednak, aby był on krótki – idealny dla fanek lat 50!

Drogie Panie, wiedzcie, że nie jesteście zmuszone rezygnować ze swojej wymarzonej sukni ślubnej. Ważne, aby mieć umiar we wszystkim i być „ubraną a nie wystrojoną”. Ślub cywilny ma to do siebie, że możecie założyć to, co chcecie i co Wam się podoba. Nie musicie podążać za określonymi regułami i zasadami. „TO WASZ DZIEŃ, BĄDŹCIE JEGO BOHATERKAMI!!!”

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018
pixel