Serenity i Rose Quartz - kolory roku 2016

2016-07-26

Serenity i Rose Quartz są kolorami roku 2016. Podczas zakupów to te kolory są jednymi z najczęściej wybieranych.

Pod koniec każdego roku słynny, amerykański Instytut Pantone wyznacza modny kolor na nadchodzący rok kalendarzowy. W 2015 roku był to kolor Marsala- czyli według specjalistów odcień włoskiego wina. Kolory roku mają wpływ na wiele dziedzin -modę, filmy, które właśnie powstają, nowe technologie, wystawy artystyczne. W 2016 roku po raz pierwszy Instytut ten podał 2 kolory jako najmodniejsze. Kolory te charakteryzuje przede wszystkim harmonia. Serenity to jasny niebieski, a Rose Quartz to delikatny, łagodny róż. Kolory te przywołują wspomnienie letniego, romantycznego spaceru wieczorową porą.

najmodniejsze kolory 2016

Instytut Pantone uważa, że wybrali te kolory świadomie, ponieważ odzwierciedlają one naszą kulturę i społeczeństwo. Granica między kobietą, a mężczyzną coraz częściej się teraz zaciera, przede wszystkim w modzie. Kolor niebieski nie jest zarezerwowany już tylko dla mężczyzn, różowy może być także na koszuli czy krawacie. Instytut Pantone inspiruje otwarte generacje, które nie szufladkują ludzi.

najmodniejsze kolory 2016

Serenity oznacza opanowanie i na pewno ten rzeczownik idealnie pasuje do tego koloru. Jasny niebieski jest lekki i ?przewiewny?. Te dwa kolory idealnie można ze sobą zestawić, bo są to dwa pastelowe odcienie.

Z jakimi kolorami łączyć Serenity i Rose Quartz? Dobrym pomysłem będą inne pastelowe kolory, ale także klasyka- czyli czerń, biel i oczywiście szary. Szary kolor jest idealny do różnych zestawień stylizacyjnych.

najmodniejsze kolory 2016

A Wy, co sądzicie o kolorach roku 2016?

najmodniejsze kolory 2016
zdjęcia: grafika Google, madame.de
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2016
pixel