Rzymska, egipska, grecka - jaką masz stopę i które sandały nadają się dla Ciebie?

2017-07-26
Nieprawdopodobne, ale prawdziwe: długość palców u stóp informuje nas o tym skąd pochodzili nasi przodkowie. W Europie Środkowej wyróżniamy 3 różne typy stóp - grecki, rzymski i egipski. Poza tym mamy jeszcze 2 (rzadziej występujące) typy: germański i celtycki. Przez stulecia rozwijały się różne typy stóp i inspirowały innych do stworzenia jakichś badań i wniosków na ten temat. Niezależnie od tego jaki macie typ stopy doradzimy Wam jakie sandały są dla Was perfekcyjne Jesteście ciekawe?

Egipska stopa

Egipski typ stopy jest w Europie najczęściej występujący - ma go ponad 50% osób. Charakteryzuje się tym, że pierwszy palec jest największy, a każdy kolejny mniejszy od poprzedniego. Posiadacze takich stóp mają szczęście, gdyż większość butów jest dla nich ideałem. Uwaga: kanciaste sandały nie będą tutaj dobrym wyborem, ponieważ poszerzą stopę. 

Rzymska stopa

Przy rzymskim typie stopy pierwszy, drugi i trzeci palec są równe, przez co stopa wydaje się kwadratowa i może sprawić trudności przy kupowaniu butów. W Europie około 10% osób jest posiadaczem takich stóp. Rada: kupując buty wybieraj te, które mają podeszwę w kształcie kwadratu. 

Grecka stopa

Około 30% Europejczyków posiada grecki typ stopy. Można go rozpoznać po tym, że drugi palec jest dłuższy od pierwszego. Greckie mity głoszą, że Boginie miały właśnie taki kształt. Proponujemy wybierać sandały z mocno zaokrągloną podeszwą, dzięki temu będzie można uniknąć wystawania drugiego palca za but. 

Germańska stopa

Germański typ stopy jest bardzo ciężko znaleźć w Europie. Jest on na tyle rzadki i specyficzny, że cztery ostatnie palce są jednakowej długości. Jedynie pierwszy jest dłuższy. Ważne jest, aby unikać japonek i sandałów w tym stylu. Wybieraj buty w lekko zaokrągloną podeszwą. 

Celtycka stopa

Celtycki typ stopy rozpowszechniony jest przede wszystkim w północnej Europie, u nas występuje u pojedynczych osób. Wygląda to tak, że drugi palec jest najdłuższy, podczas gdy pierwszy i trzeci oraz czwarty i piąty mają taką samą długość. Ludzie z tym typem stopy powinni zwracać uwagę na buty z szerokim paskiem (np. klapki) i okrągłą podeszwą. 

A Ty, jaki masz typ stopy? Słyszałaś kiedyś o tym podziale? Czy nosisz sandały dopasowane do swoich stóp? Jeśli nie i chcesz to zmienić to zachęcamy Was do zapoznania się z naszą ofertą, gdzie znajdziecie odpowiednie modele. Zapraszamy, merg.pl

https://www.merg.pl/pol_m_Buty-Damskie_Sandaly-200.html


zdjęcia: grafika Google
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2017
pixel