Rodzaje obcasów w damskich butach

2016-09-06
Kupowanie butów sprawia ogromną radość, z tym stwierdzeniem prawdopodobnie zgodzi się każda kobieta. Jednak czasem możemy spotkać się z sytuacją, w której będzie nam ciężko zdecydować na jaki obcas powinnyśmy się zdecydować. Szczególnie wtedy, kiedy brakuje nam specjalistycznych pojęć, aby prawidłowo opisać szukany but. Żebyście już więcej nie musiały się tym martwić przedstawimy Wam najważniejsze rodzaje obcasów!

Najważniejsze rodzaje obcasów:

Obcas słupkowy

Obcas słupkowy wyróżnia się dzięki swojej szerszej formie, która troszczy się o stabilniejszy chód na wysokim obcasie. W szczególności obcas ten występuje w kształcie buta przypominającego baleriny (pumps shoes). Wyglądają naprawdę elegancko i ich komfort noszenia jest wysoki. Słupek to nazwa określająca buty na grubym obcasie.

Koturny

Przy butach na koturnie możemy spodziewać się jeszcze większej stabilności, pewności i bezpieczeństwa, niż przy obcasie słupkowym. Warto jednak pamiętać, że koturn jest masywny, więc warto dobrze go zestawiać, żeby nie stracić delikatnej budowy ciała.

Polecane

Obcas w kształcie lejka

Obcas w kształcie lejka dzieli się na mały i duży. Duży obcas tego typu jest bardzo podobny do obcasa słupkowego. Jednakże różni się tym, że im niżej obcasa tym jest on węższy, dzięki czemu nasz wygląd jest filigranowy. Mały obcas lejkowy jest gruby u góry, po środku wąski, a na dole znów szeroki.

Szpilki

Jest to najcieńszy obcas ze wszystkich. Pomimo tego, że chód w tych cienkich obcasach jest bardzo utrudniony jest to najchętniej kupowany but i występuje w nieprawdopodobnych wysokościach obcasa. Pewność siebie i sztuka chodzenia w szpilkach jest wskazana, aby uniknąć kontuzji stawu skokowego.

Opisaliśmy Wam już rodzaje obcasów. Teraz każda z Was ma już większą wiedzę na ten temat i życzymy owocnych zakupów! Na jaki model obcasa się zdecydujecie? Zapraszamy do naszego sklepu merg.pl, każdy rodzaj obcasa w niskiej cenie!zdjęcia: grafika Google

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2016
pixel