Pomocy, moje buty stukają za głośno!

2016-09-13
Są buty, które na niektórych podłożach, jak na przykład laminat, bardzo głośno stukają. To przeszkadza nie tylko osobie mającej na sobie szpilki, lecz także innym ludziom w jej okolicy. Szkoda byłoby schować te buty do szafy i już więcej ich nie nakładać. Na szczęście znamy kilka wskazówek i trików, jak pozbyć się stukania. Najlepsze zgromadziliśmy tutaj:

1. Po prostu wolniej chodzić

Zanim pobiegniemy do szewca spróbujmy sami ujarzmić stukające obcasy. Nasza propozycja jest bardzo łatwa: po prostu wolniej chodzić. Często buty są głośne, dlatego, że robimy w nich za duże i za szybkie kroki.

2. Przykleić na obcas podkładki filcowe

W tym triku powinniśmy uważać na to, że filcowe podkładki na gładkiej powierzchni są ekstremalnie śliskie. Przyklejcie małe podkładki tylko na obcas, ale nie na podeszwę, a niebezpieczeństwo poślizgu zostanie zmniejszone.

3. Zlecić montaż miękkiej, gumowej podeszwy

U szewca można zlecić montaż miękkiej, gumowej podeszwy. Posłuży ona jako amortyzator i stłumi głośne stukanie. Niestety jest to najbardziej kosztowna wskazówka.

Warto pamiętać, że buty z wysokim obcasem generalnie powodują typowy dźwięk podczas chodzenia. Dla wielu ten odgłos należy właśnie do stukania. Teraz kiedy poznałyście już wskazówki, jak uniknąć tego odgłosu zapraszamy do zakupu szpilek na merg.plzdjęcia: grafika Google
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2016
pixel