Piękne stopy latem - zobacz co trzeba zrobić

2016-07-20

Aby stopy wyglądały na zadbane i pięknie wcale nie musi zajmować się nimi specjalista. Także w domu można w kilku krokach zadbać o swoje stopy. Przedstawimy Wam pomysł na pedicure, dzięki któremu stopy będą zdrowe, miękkie jak aksamit i piękne. Czym byłoby lato bez sandałów, japonek czy bezgrzesznie wysokich, nie do opisania kobiecych szpilek w stylu rzymskim? Duże znaczenie w wyglądzie ma zadbana stopa.

Kąpiel stóp - pielęgnacja dla stóp i ducha

Kąpiel stóp wpływa jednakowo dobrze na stopy i nasz nastrój. Przede wszystkim jeśli mamy szorstkie i zrogowaciałe stopy powinniśmy regularnie robić kąpiele naszym stopom- najprostszy przepis to 2 litry ciepłego mleka i parę kropel oleju z migdałów. Mleko jest szczególnie delikatne dla skóry, ponieważ ma PH zbliżone do naszej skóry, a olej nawilża naszą skórę. Jeśli mamy zmęczone nogi do naszej kąpieli można dodać kilka kropel eterycznego olejku o zapachu mięty pieprzowej, który odświeży stopy.

kąpiel stóp

Miękkie jak aksamit: stopy bez zrogowaciałego naskórka

Niestety zrogowaciały naskórek nie wygląda atrakcyjnie, a jest on dosyć częstą przypadłością. Najlepszym rozwiązaniem będzie wykonywanie peelingu do stóp. Istnieje wiele produktów w drogeriach i każda z Nas na pewno znajdzie coś dla siebie. Na szorstki naskórek pozytywnie wpływają także owocowe kwasy- raz lub dwa razy w tygodniu wcierać w stopy połówkę cytryny.

piling nóg

Stopy potrzebują koloru

Stopy i palce u nogi są często słabo ukrwione i mogą być blade i matowe. Można temu zapobiec samoopalającymi balsamami, które trzeba wmasować w stopę. Stopy nabiorą wtedy pięknej opalenizny.

Miękka skóra:

Skóra na stopach jest z natury sucha przez ciągłe chodzenie w skarpetkach, butach. W związku z tym regularnie, najlepiej codziennie powinniśmy używać kremu do stóp. Istnieje ogromny wybór kremów: z miętą lub mentolem, które odświeżają stopę. Inne produkty zawierają inne esencje jak: kwas salicylowy.

krem do stóp

Piękne paznokcie u stóp

Podczas malowania paznokci u stóp powinniśmy zapobiegać przebarwieniom. Warto zainwestować w separator do stóp, aby każdy paznokieć był dokładnie pomalowany.

malowanie paznokci u stóp

Zapobieganie pęcherzom

Pęcherze nie wyglądają atrakcyjnie na stopach podczas lata i są na dodatek bardzo bolesne. Dobrym sposobem, aby zapobiec pęcherzom jest puder dla niemowląt. Puder także pochłania wilgoć, dlatego stopy mogą być piękne, suche i ich zapach jest neutralny.

puder do stóp

Kiedy już zadbacie o swoje stopy zapraszamy do zakupu letniego obuwia na merg.pl ?


zdjęcia: grafika Google
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2016
pixel