Perfekcyjne buty dla Twojej stopy

2016-07-15

Sandały, tenisówki? Jakie są najlepsze buty dla Twojej stopy?

Człowiek przez całe swoje życie przechodzi średnio 80 tysięcy kilometrów. Dziennie wykonuje około 15 tysięcy kroków. Warto więc wynagrodzić to jakoś naszym stopom odpowiednio dobranym obuwiem.

Perfekcyjne buty dla szczupłej stopy
szczupła stopa

Płaskie, szpiczaste buty są idealne dla szczupłej stopy. Nadają stopie podporę, oparcie i stabilność. Szczególnie polecane są buty ze sprzączkami i sznurowane. Przy szczupłej stopie trzeba szczególnie uważać, aby szpiczaste buty nie były zbyt ciasne. W przeciwnym razie może prowadzić do deformacji, odcisków lub pęcherzy.

Perfekcyjne buty dla szerokiej stopy
szeroka stopa

Miękkie skórzane buty i sandały mogą zaoferować szerokim stopom ukojenie i spokój. Mając szerokie stopy powinniśmy unikać sztywnych materiałów, a zainwestować w delikatne alternatywy - miękkie skórzane buty lub welurowe. Płaskie modele buty będą pasowały bardziej niż szpilki. Ogólna zasada brzmi: Każdy model buta będzie odpowiedni dla szerokiej stopy, jeśli stopa będzie mogła bezproblemowo oddychać w bucie. Espadryle, sportowe buty, tenisówki czy japonki będą dobrym wyborem. Im bardziej miękka jest podeszwa, tym bardziej nasza stopa jest szczęśliwa.

Wrażliwa pięta? Te buty będą pasowały!
wrażliwa pięta

Ten moment, kiedy czujemy, że nasza pięta krwawi nie jest przyjemnym uczuciem. Obojętnie czy but wygląda naprawdę super, czy był bardzo drogi - musimy się ich niestety pozbyć. Jeśli wyskakują nam pęcherze oznacza to, że prawdopodobnie nosimy za duże lub za szerokie buty, w których noga nam się wyślizguje. Najlepszym wyborem będą skórzane buty z odkrytą piętą- buty typu mules lub drewniaki.

Pęcherze na stopach? Nie z tymi butami!
pęcherze na stopach

Pęcherze są pospolite, bardzo bolesne i ciągle do nas wracają. Dzieje się tak, ponieważ stopy trą się w obuwiu. Często jedynym sposobem jest rozchodzić buty, ale nie gołą stopą, bo ta może zareagować wyjątkowo boleśnie. Najlepszym modelem butów dla osób, które zmagają się z pęcherzami są miękkie modele, które delikatnie przylegają do stopy. Mogą to być sandały z odkrytymi palcami i piętami. 


źródło: wunderweib.de
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2016
pixel