Obcinanie paznokci u stóp - Jak robić to prawidłowo?

2016-08-20
Piękne i zadbane paznokcie są koniecznością. Pokażemy Wam jak przy pomocy kilku trików można zadbać o swoje stopy. Zapraszamy do lektury!

Obcinanie paznokci: Piękne stopy w mgnieniu oka

Może nie jesteście tego świadomi, ale właściwie większość kobiet poświęca zbyt mało czasu na pielęgnację paznokci u stóp. Powinniśmy pamiętać, że nawet w zakrytym obuwiu paznokcie powinny być zadbane. Doradzimy Wam najlepsze techniki, aby paznokcie były w dobrym stanie.

Odpowiednie przygotowanie

Paznokcie powinny być skracane, kiedy są trochę zmiękczone. Zanim zdecydujemy się obciąć paznokcie warto swoim stopom sprawić kąpiel. Najbardziej nadają się do tego płyny do kąpieli z rumiankiem lub z aloesem. Ale uwaga: Zostawcie w wodzie stopy maksymalnie na 5 minut, w przeciwnym razie paznokcie będą zbyt miękkie. Następnie osuszcie swoje stopy ręcznikiem i przygotujcie potrzebny sprzęt do pedikiuru:

- nożyczki do paznokci, najlepiej z zaokrągloną końcówką
- obcinaczki do paznokci
- pilniczek do paznokci
- patyczki do skórek

Prawidłowe obcinanie

Paznokcie u stóp nie są takie same jak u rąk. Podczas pedikiuru nie mamy zbyt dużego wyboru co do kształtu. Najlepszym wariantem są i pozostaną proste paznokcie. W żadnym wypadku nie powinniśmy obcinać paznokci zbyt krótko. W najgorszym wypadku może dojść do zapalenia w łożysku paznokcia. Do skracania paznokci używa się cążek lub obcinaczek, aby otrzymać możliwie jak najbardziej równomierny efekt.

Piękne paznokcie w formie

Po obcięciu paznokci czas na pilniczek. Używajcie do tego najlepiej drobnego i delikatnego pilniczka, aby wykonać idealną krawędź paznokcia. Dzięki temu nie będzie problemu z twardymi krawędziami paznokci i ?przebywanie? w obuwiu będzie przyjemne. Kończąc można nakremować swoje stopy specjalnymi kremami i rozpieścić je małym masażem. Pedicure jest gotowy! Jeśli ktoś ma ochotę może na sam koniec pomalować paznokcie lakierem- ostatni szlif naszego zabiegu.

Jak obcinać paznokcie u nóg?

Teraz wiecie już jak prawidłowo wykonać pedicure. Kiedy już zadbacie o swoje paznokcie u stóp zapraszamy do zakupu butów na merg.pl :)zdjęcia: grafika Google
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2016
pixel