Noszenie szpilek w szkole?

2016-09-17
W życiu każdej młodej dziewczyny przychodzi taki moment, kiedy zaczyna interesować się butami na wysokim obcasie. U niektórych dzieje się to wcześniej, u niektórych później. Obojętnie czy jesteś tą młodą dziewczyną czy rodzicem powinnaś postawić sobie następujące pytania:

1. Jestem/ jest moje dziecko wystarczająco dojrzała/ dojrzałe, aby nosić szpilki?

Jeśli dziewczyna interesuje się modą i chętnie i świadomie testuje nowe trendy może także nosić szpilki. Dziewczyny, które są jeszcze niepewne swojej kobiecości powinny poczekać jeszcze kilka lat z noszeniem wysokich obcasów.

2. Jak obchodzę się/ obchodzi się moje dziecko z krytyką?

Społeczne czynniki w szkole są naprawdę ważne. Co mówią znajomi na temat stylizacji? Co mówią nauczyciele? Kiedy dziewczyna przychodzi w butach na obcasie na lekcje zwraca na siebie uwagę - często negatywnie. Ciekawskie spojrzenia i negatywne komentarze - trzeba sobie z nimi jakoś poradzić.

3. Czy noszenie szpilek do szkoły ma sens?

W większości budynków szkolnych są schody, dodatkowo często dzieli uczniów długa droga do szkoły, która musi być pokonywana autobusami, komunikacją miejską lub pieszo. Zarówno rodzice jak i uczennice powinny przemyśleć te czynniki.

Nasze praktyczne rady dla dziewczyn i rodziców

- zaczynaj od małych obcasów. Nie rzucają się aż tak w oczy i można przyzwyczaić się do obcasa. Nasz chód staje się pewniejszy i uczymy się prawidłowej postawy w szpilkach
- buty muszą pasować, jak ulał. Tylko tak można nosić je dumnie i pewnie
- pewność siebie jest decydująca. Osoby niepewne wypadają negatywnie
- szerokie obcasy oferują większą podporę i są idealne dla młodych dziewczyn
- najlepiej rozpocznij swoją przygodę z obcasami na wiosnę lub w lecie. Droga jest wtedy sucha i bezpieczniejsza

Sądzimy, że zakazy są mało konstruktywne, dlatego najlepiej dyskutować, argumentować i słuchać się nawzajem. A Wy kiedy pierwszy raz założyłyście szpilki do szkoły? Jakie były reakcje? Rozmawiałyście z rodzicami na ten temat? A Wy, drodzy rodzicie, od jakiego wieku pozwolicie swoim córkom chodzić do szkoły w szpilkach? Jesteśmy ciekawi Waszych zdań!zdjęcia: grafika Google
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2016
pixel