Najdroższe buty świata

2016-10-29
Kobiety uwielbiają kupować buty. Nie da się temu zaprzeczyć. Każda z nas ma w swojej garderobie przynajmniej kilka par butów, które uwielbia. Gdyby tak się zastanowić, to suma, jaką zapłaciłyśmy za wszystkie posiadane pary butów byłaby całkiem pokaźna? Jednakże, czy przekroczylibyśmy kwotę, na jaką wyceniono najdroższe buty na świecie?

Jeżeli myślicie, że najdroższymi butami świata okrzyknięto diamentowy pantofelek Kopciuszka, to niestety Was rozczarujemy. Przede wszystkim to popularne sneakersy.  Buty te sygnowane są nazwiskiem znanego amerykańskiego koszykarza Dwyane?a Wade'a. Wyjątkowym czyni je też fakt, że powstały we współpracy nowojorskiej marki Bicoin i firmy Mache Custom Kicks. Tak więc to ?zwykłe? buty sportowe? lecz o niezwykłej cenie 4 milionów dolarów, czyli około 15 milionów złotych.

Cena dość zawrotna, bo równie dobrze można sobie kupić za taką kwotę willę z basenem np. w Miami, prywatny samolot lub kilkanaście milionów innych par butów. Patrząc na tę kwotę, buty Chanel, Prady bądź MiuMiu są raczej tanimi bucikami. Co zatem jest w nich takiego niezwykłego? Otóż, są ręcznie wykonane, wysadzane szlifowanymi białymi diamentami, kawałkami niebieskiego szafiru oraz 18-karatowym złotem.

Jednakże ich istotną zaletą jest fakt, że zostały przekazane na aukcję w Nowym Yorku. Dochody przekazane mają zostać organizacji Soles4Souls, zajmującej się walką z ubóstwem. Myślimy, że to całkiem dobry pomysł, bo najdroższe buty świata, raczej nie nadają się do biegania, lecz jedynie do stania w gablotce.

najdroższe buty świata

najdroższe buty świata

zdjęcia: grafika Google
Pokaż więcej wpisów z Październik 2016
pixel