Moda lat 60: styl i zdjęcia ubrań i akcesoriów

2018-08-06
Moda lat 60. to trend, który nam towarzyszy, mimo okresu buntu i wielkich rewolucji. Styl hippisów, dzieci kwiatów, rockowy nastrój, narodziny pierwszej muzyki pop, z pewnością wpłynęły na garderobę pokolenia młodych ludzi, którzy wyróżniali się od swoich rodziców za ubrania i dodatki, które nosili. To nie przypadek, że era ta jest uznawana na całym świecie za okres wielkich wstrząsów społecznych, co nieuchronnie dotyczy również zwyczajów świata.


Ubrania noszone przez młodych ludzi doskonale oddają nastrój dekady, która na zawsze zmieniła historię ludzkości, z jego sprzecznościami, z rewolucjami i z nigdy banalnym stylem. Młodzi ludzie lat sześćdziesiątych ze swoją modą na zawsze złamali zasady przeszłości, tworząc coś nowego, nowoczesnego, że to naprawdę oni i że należą do pokolenia z rewolucją we krwi. Wiele stylów, noszonych przez młodych ludzi, wciąż są trendem, którego nie można lekceważyć w naszej garderobie.

Wyzwanie u podstaw rewolucji lat sześćdziesiątych doskonale odzwierciedla się w szafie młodych ludzi tamtych czasów: wśród spódnic pojawiają się mini, które będą widoczne na nogach kobiet nawet w następnych dziesięcioleciach. Ale moda z lat sześćdziesiątych jest również znana ze swoich trapezowych sukienek, często z wysokim kołnierzem i bez rękawów, zwykle ozdobionych optycznymi, geometrycznymi nadrukami, w odcieniach czerni i bieli, ale także w najbardziej barwnych niuansach energetycznych, pasujących do butów na wysokim obcasie proponowanych w kolorze białym lub w kolorach, których byście się nie spodziewali. Piękne, rozkloszowane spódnice, które łączą się z zabawnymi rajstopami i kolorowymi motywami.

https://www.merg.pl/search.php?text=trapezowa+sukienka


Pod koniec lat sześćdziesiątych, pojawiają się trendy, które zabierzemy ze sobą nawet w następnym dziesięcioleciu: nie pozostaną niezauważone rozkloszowane spodnie, element garderoby, który był przeznaczony dla niej jak i dla niego. 

https://www.merg.pl/search.php?text=spodnie+z+szerokimi

Jeśli chodzi o akcesoria, to włosy były wspaniałymi bohaterami lat sześćdziesiątych: mniej lub bardziej grube opaski upiększające twarze młodych kobiet, podczas gdy piękne szarfy wiązane pod szyją lub z tyłu głowy, z efektownymi i modnymi nadrukami, sprawiają, że nawet najbardziej rewolucyjne stroje były bardziej efektowne.zdjęcia: grafika Google, GETTY IMAGES
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018
pixel