Masz zimne stopy? Mamy na to rady...

2016-07-25

Kobiety mają zawsze zimne stopy. Obojętnie kiedy, obojętnie gdzie. Podamy Wam przyczyny takiego zjawiska i wskazówki jak walczyć z lodowatymi stopami.

Najlepsze wskazówki przeciwko zimnym stopom

Para grubych skarpet i problem rozwiązany? ale, gdyby to było takie proste. Często efekt zimnych nóg nie jest powiązany z pogodą, jaka w tym momencie jest za oknem. Przyczyny mogą być zupełnie inne. Przy pomocy kilku małych trików Wasze stopy znów nabiorą ciepła.

Także mężczyźni mają zimne stopy

Nie tylko kobiety mają zimne stopy. Mężczyźni także często walczą z chłodnymi stopami. Lodowate palce u stóp powstają w wyniku słabego ukrwienia stóp. Przyczyna często leży w zakłóceniach regulacji krwiobiegu wielkiego, czyli kiedy krew nie może prawidłowo przepłynąć do systemu żył w nodze. Także niskie ciśnienie krwi może doprowadzić do sopli lodu na stopach. Z efektem chłodnych stóp walczą przede wszystkim bardzo szczupli ludzie. Jeśli niepokoi Cię to, co dzieje się z Twoimi stopami zawsze można zgłosić to u lekarza, gdyż może to być przyczyna jakiejś poważniejszej choroby.

Program ogrzewania dla palców

Jeśli znowu macie zimne stopy i nie znacie przyczyny to w łatwy sposób można zmierzyć ciśnienie krwi. Huśtanie stopami, podskakiwanie i robienie w powietrzu stopami kół oferuje super możliwości, aby ogrzać stopy. Będąc w pracy za biurkiem możemy uniknąć zimnych stóp uderzając jedną stopą o drugą. Generalnie podczas napadu zimna pomaga wszystko, co pobudza stopy do ruchu.

Zimno jako zabójca snu

Macie ciągle w łóżku zimne stopy? Kiedy ćwiczenia ruchowe i masaże nie pomagają, możecie faktycznie wziąć grube skarpetki i butelkę ciepłej wody. Niestety większość ludzi nie może zasnąć przez zimne stopy, dlatego warto pamiętać, aby przy łóżku zawsze mieć parę skarpetek. Alternatywnie można pozwolić sobie wieczorem na odprężającą kąpiel stóp, dzięki której wzrośnie temperatura ciała i dobre samopoczucie. Już 15 minut moczenia wystarczy, aby mieć ciepłe stopy w łóżku. Nasza rada: Dodaj rozmaryn do wody. To pobudzi ciśnienie krwi.


zdjęcia: grafika Google
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2016
pixel