Kupiłam za duże buty! Jak sobie z nimi poradzić?

2017-06-06
Każdej z nas zdarzyło się pewnie kupić za duże buty, czy to poprzez zakupy online czy podczas wizyty w sklepie stacjonarnym, gdy nie było czasu na przymiarki. Oczywiście zawsze możemy zwrócić bądź wymienić towar, jednak nie zawsze pamiętamy już, aby zrobić to na czas. Jednak nie warto wpadać w panikę, gdy faktycznie nie uda nam się zwrot obuwia, bądź nie ma już czasu na odesłanie butów, bo właśnie wyjeżdżamy na wakacje. Warto w takich sytuacjach pamiętać, że jest kilka sprawdzonych sposobów, które mogą sprawić, że twoje lekko za duże buty będą pasować, jak ulał.

Szybkie rozwiązanie

Najprostszym pomysłem jest włożenie do naszych butów waty, jednak ta metoda nie zawsze zdaje egzamin, a na dodatek nie wydaje się to najwygodniejszym rozwiązaniem. Polecamy bardziej użycie kąpielowej gąbki, którą można wyciąć w odpowiednim kształcie i dopasować ją do stopy. Dodatkowo niektórzy polecają w nagłych, kryzysowych sytuacjach użyć papilota, oczywiście wcześniej wyjmując z niego drucik oraz odpowiednio przycinając.

https://www.merg.pl/pol_m_Buty-Damskie_Czolenka-193.html

Dodatkowe wkładki i zapiętki

Warto również zastanowić się z jakiego tworzywa została zrobiona twoja para butów. Pomyśl czy nie warto zainwestować kilku złotych w wkładki, które znajdziesz w niemal każdym sklepie obuwniczym. Są one świetnym wypełniaczem miejsca i sprawią, że obuwie stanie się ciaśniejsze. Dodatkowo są niewidoczne dla innych więc wiesz o nich tylko ty! ;) Drugą metodą jest zakup zapiętek, szczególnie polecany, gdy borykamy się z problemem za dużych butów z odkrytymi palcami. Wybór jest naprawdę wielki, możemy liczyć na wersję silikonową, żelową, a nawet skórzaną. Oprócz tego zapewniamy ochronę naszym piętom.

A co z butami sportowymi?

Jeśli natomiast borykamy się z za dużymi butami sportowymi, bądź skórzanymi możemy szybko sprawić by nasze buty skurczyły się o nawet jeden rozmiar. Wystarczy odrobina wody, zraszacz i suszarka. Wnętrze buta należy zwilżyć, możemy użyć do tego chociażby spryskiwacza do kwiatów. Ważne aby but był wilgotny, ale przy tym nie ociekał wodą. Chwilę po tym należy użyć suszarki przez około 15/20 minut do czasu wyschnięcia. Wysuszony materiał “kurczy się”, dzięki czemu nasze sportowe obuwie będzie mniejsze. Warto jednak dodać, że ta metoda nie jest dobrym rozwiązaniem, dla innego typu obuwia, ponieważ możemy je narazić na zniszczenie czy rozklejenie.

https://www.merg.pl/pol_m_Buty-Damskie_Sportowe-Trampki-201.html


zdjęcia: grafika Google
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2017
pixel