Jakie buty noszą gwiazdy?

2014-07-02

Każda kobieta pragnie wyglądać dobrze w tym, w co się ubiera. Dotyczy to także obuwia, które jest jednym z podstawowych elementów naszego stroju. Dobrze dobrane do stylizacji i do osobowości buty to gwarancja sukcesu. Wiedzą to doskonale gwiazdy, które wciąż poszukują nowych sposobów na wyrażenie siebie i na to, aby wyróżnić się w wielobarwnym tłumie.

 

 

Przeciętny zjadacz chleba wie, że to co noszą w danym sezonie gwiazdy jest wyznacznikiem najnowszych trendów ? w efekcie są one prekursorkami wielu interesujących stylów i kreacji, które wchodzą do standardów w modzie. Dzięki pracy fotografów, wiemy jakie buty gwiazdy noszą na wielkie imprezy, na zakupy czy na spacer z dzieckiem. Warto znać wszystkie prezentowane przez nie style, bo w najbliższych latach to one będą królować na ulicach polskich miast.

 

 

Nieśmiertelne szpilki i czółenka

 

Wszystkie gwiazdy uwielbiają szpilki i czółenka. Nic w tym dziwnego! Ten rodzaj obuwia doskonale podkreśla linię nóg wyszczuplając je optycznie. Co więcej, im wyższy i cieńszy obcas tym sylwetka wydaje się być smuklejsza. W takiej sytuacji większość znanych kobiet wybiera buty jak najwyższe ? takie, które oprócz wysokich obcasów posiadają także wysokie platformy ? kilkanaście centymetrów więcej z pewnością wydłuży optycznie nogi, które są jednym z wyznaczników wspaniałej, szczupłej sylwetki.

 

 

Buty gwiazd to także najmodniejsze zdobienia. Wciąż furorę robią szpilki w stylu rockowym ozdobione ćwiekami lub dżetami. Każdy, nawet najbardziej nobliwy but najeżony ćwiekami w kształcie kolców każdej stylizacji doda szczególnego pazura. Dobrane rockowe szpilki do małej czarnej mogą sprawić, że nawet taka niegroźna sukienka nabierze drapieżnego charakteru. Co więcej, szczególny styl rockowych czółenek może być dodatkowo podkreślony poprzez wykorzystanie niezwykle seksownych cieniutkich i wykonanych z metalu obcasów. Rockowy styl zezwala także na korzystanie z bogatych, stylizowanych na metalowe, zdobieniach ? mogą one mieć charakter zupełnie prosty (na przykład wyłożone metalową blaszką zapiętki lub czubki) lub bardzo ozdobny ? wręcz barokowy.

 

 

Czółenka i szpileczki oczywiście z powodzeniem mogą być wykorzystywane także w formie klasycznej ? wtedy gwiazdy ubierają je na wielkie gale i bardzo oficjalne spotkania. Ciekawostką jest fakt, że buty gwiazd kochają się w wyjątkowych kolorach ? to żółć dominuje na salonach jako główny kolor tego sezonu.

 

 

Buty w stylu casual

 

Życie gwiazd to przecież nie tylko uroczyste spotkania i publiczne imprezy. W swoich szafach mają także buty przeznaczone do codziennego noszenia. Paparazzi raz za razem przesyłają zdjęcia gwiazd i celebrytek, które robią zakupy czy wychodzą na spacer z dzieckiem. Takie codzienne czynności to zdecydowanie nie są komfortowe okoliczności do zakładania wysokich szpilek. Dlatego też widujemy celebrytki w swoich ulubionych codziennych butach. Zazwyczaj należą do nich balerinki, byty na koturnach, obuwie sportowe, czy kozaczki. W tym sezonie widać, że dużą furorę robi obuwie, które wykonano z ażurowych materiałów. To te buty gwiazd są w tym sezonie na tapecie ? ażurowe są kozaczki ? nie tylko na wysokości cholewki, ale w zasadzie także na całej powierzchni buta. Ażurowe są także baleriny czy buty na koturnach. Co więcej, coraz większą furorę wśród gwiazd robią buty wykonane z koronki, które pięknie eksponują stopę.

 

Bez wątpienia osobnym tematem są buty gwiazd o charakterze sportowym. Po tym, jak Karl Lagerfeld typowe kolorowe obuwie sportowe wykorzystał w pokazie mody domu Chanel jako dodatek do eleganckich sukienek, wszystkie szanujące się gwiazdy zakupiły odpowiednie obuwie. Teraz już na żadnej imprezie plenerowej znane osoby nie występują w niczym innym, ale w kolorowych tenisówkach czy adidasach.

 

 

Znane fanki butów

 

Wśród gwiazd jest całkiem spora rzesza kobiet, które kolekcjonują buty. Zbiory niektórych sięgają nawet kilku tysięcy par. Rekordzistką w tym zakresie jest Victoria Beckham, która dysponuje 8 tysiącami par! Wśród kobiet kochających piękne obuwie znajdują się także Celine Dion, Mariah Carey, Danielle Steel czy Jessica Parker. Wśród polskich celebrytek największą kolekcję obuwia ma Monika Olejnik.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2014
pixel