Jakie buty do sukienki?

2015-09-15

 

Niezależnie do tego, czy idziesz na imprezę czy wystawny bal, musisz zadbać o dodatki. Owszem, to sukienka stanowi clou każdej kreacji, ale dodatki są nie mniej ważne. Dlaczego? Ponieważ to one często decydują o tym, czy i jak nasz outfit zostanie zapamiętany. Po sukni najważniejszą częścią kreacji są buty. Bez wątpienia to najważniejszy dodatek. Dobrze dobrane obuwie doda powabu sylwetce. A jeśli nie wiesz, jak dobrać odpowiednie buty do sukienki, poniższy przewodnik na pewno pomoże Ci rozeznać się w najnowszych trendach mody. Zajrzyj także koniecznie do sklepu Merg.pl, ponieważ znajdziesz w nim stylowe buty, jak i wiele ciekawych porad.

 

Najbezpieczniejszym i najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest strategia ?nie wychylać się?. Wybierając buty w kolorze sukienki (lub czarne) nie trzeba martwić się o to, czy kolory do siebie pasują. Taki zachowawczy wybór pozwala co prawda uniknąć gafy, ale nie jest też żadnym osiągnięciem. To minimum, na które należy zdecydować się tylko w wyjątkowych sytuacjach (np. brak czasu na zakup odpowiednich butów).

 

Buty cieliste to dobry wybór prawie do każdej kreacji. Problem tylko w tym, że jest to strategia ?buty-niewidki?. Owszem, wybierając cielisty kolor obuwia mamy gwarancję, że niezależnie od koloru, fasonu i długości sukni całość kreacji będzie dobrze współgrała. Ważne, aby przy wyborze butów cielistych zadbać o inny dodatek, który będzie się wyróżniał (chyba, że sama suknia jest już sama w sobie bardzo oryginalna). W przeciwnym razie stylizacja będzie dosyć nudna.

 


 

 Kolejne dwa rozwiązania także są dosyć uniwersalne: buty z odkrytymi palcami z duża ilością pasków oraz proste szpilki. Należy raczej unikać obuwia zbyt wysokiego oraz zbyt ozdobnego. Oczywiście trzeba także pamiętać, że do butów odkrytych nie należy zakładać rajstop.

 


 

 

Jak widać dość zachowawczych, prostych stylizacji jest całkiem dużo. Jednak czymś zupełnie innym jest zabawa kontrastem. Wbrew pozorom tutaj także wystarczy kierować się prostymi zasadami: po pierwsze do czarnej (ciemnofioletowej, granatowej itd.) sukienki warto założyć złote szpilki. Po drugie prostota ? kontrast buty/sukienka musi być subtelny, a nie jaskrawy.

 


Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2015
pixel