Jakie buty do garnituru?

2016-05-10

Sztuka eleganckiego ubierania się, skutecznie zapomniana przez Polaków podczas okresu Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, a później z bólem przechodząca przez okres przaśności w latach 90-tych, wróciła nad Wisłę wraz z początkiem nowego tysiąclecia. Nie sposób nie wiązać tego z dwiema rzeczami. Z jednej strony z rozwojem internetu, w którym każdy i bez większego problemu mógł i nadal może przeczytać oraz zobaczyć, co jest najmodniejsze nie tylko w najbardziej znanych domach mody, ale i wśród popularnych bloggerów i trendsetterów. Z drugiej zaś z upowszechnianiem się mody dzięki niedrogim odzieżowym sklepom sieciowym, w których zakup eleganckiego garnituru, kilku koszul oraz butów nie wymaga już wydania całości pensji. jakie buty do garnituru

Gdy już można było się elegancko ubrać, pojawił się jednak kolejny problem. Jak to zrobić? Reguły, którymi rządzi się męska elegancja są wyjątkowo proste, jest bowiem cały szereg okazji, na które wymagane jest założenie garnituru, a wraz z nim również odpowiedniej pary butów. Odpowiedniej, znaczy tutaj nie obuwia sportowego, co jest niestety normą w Stanach Zjednoczonych, ani nie butów na wyraźnej podeszwie z traktorem, czy powyżej kostki, co jest popularne z kolei w Polsce w miesiącach jesiennych, zimą oraz wiosną, kiedy łatwo o deszcz, czy śnieg. Aby nie uchybić sztuce eleganckiego ubierania się, mężczyzna powinien mieć w swojej szafie buty, których używać będzie wyłącznie jako dodatku do garnituru, ewentualnie do zestawu koordynowanego, czyli marynarki oraz spodni w różnych kolorach i uszytych z różnych materiałów.

https://www.merg.pl/pol_m_Buty-Meskie_Polbuty_Polbuty-Wizytowe-876.html

Jakie buty zatem powinny być "must have" nie tylko dla eleganta, ale i każdego mężczyzny, który nie chce przy uroczystych okazjach popełniać modowego samobójstwa? Czarne oksfordy pasować będą zawsze i wszędzie, warto o tym pamiętać kupując obuwie do garnituru, ponieważ właśnie ten rodzaj jest najbardziej uniwersalny, komponuje się z każdym kolorem oraz wzorem materiału. Ów gatunek butów to doskonały wybór niezależnie od tego, czy wybieramy się na wesele własnego dziecka, czy tylko na niezobowiązujący lunch z klientem naszej firmy. Następne w kolejności jeżeli chodzi o uniwersalność będą z pewnością derby, których krój również pozwala na łączenie ich z niemal dowolnym krojem oraz kolorem garnituru. Zasada dotycząca kolorów jest taka sama w przypadku oksfordów oraz derby, czarne pasować będą zawsze, ciemno brązowe do każdego koloru garnituru poza czarnym, jaśniejsze odcienie natomiast powinniśmy zarezerwować do garniturów o kolorach jaśniejszych niż szary, zwłaszcza tych, które nosi się w miesiącach letnich. jakie buty do garnituru granatowego

Niezmiernie ważną zasadą, jaką rządzi się dobieranie butów do garnituru jest także to, by pasek zawsze był w dokładnie tym samym kolorze, co obuwie, które wybraliśmy jako zwieńczenie eleganckiego stroju.

https://www.merg.pl/pol_m_Akcesoria-Meskie_Paski-937.html

Warto wspomnieć także, że w przypadku bardziej wymagających okazji, obowiązuje zasada "no brown after 6pm", czyli że po godzinie 18.00 nie zakładamy butów brązowych, nawet jeśli mamy na sobie garnitur, do którego właśnie takie pasowałyby świetnie. Zasada ta nie jest bardzo rygorystycznie przestrzegana, szczególnie w mniej formalnych okolicznościach, natomiast warto zdawać sobie sprawę z jej istnienia i jeśli ją łamać, to świadomie. Wcześniej wspomnieliśmy tu o tym, by do garnituru nie zakładać obuwia na niepogodę, co zatem zrobić, gdy pada deszcz, albo śnieg, kiedy na ulicach są kałuże? Wówczas zakładamy oczywiście obuwie odpowiednie do aury, zaś te przeznaczone do garnituru zabieramy zapakowane i zakładamy tuż przed uroczystością, czy też inną okazją, na którą będą potrzebne, albo już na niej.

Warto również wspomnieć także o tym, że bez względu na to, jakie buty w końcu wybierzemy do naszego garnituru, zanim wyjdziemy, powinniśmy koniecznie upewnić się, że wyglądają one tak, jak powinny, a nie będą dla ich właściciela powodem do wstydu. Nie ma bowiem nic gorszego, niż do eleganckiego stroju założyć obuwie brudne, niewypastowane, tym bardziej, że czynności te naprawdę nie zajmują wiele czasu, jeśli regularnie dbamy o obuwie, wystarczy zaledwie 5 minut, by nasze Derby lub Oksfordy były wspaniałym zwieńczeniem wybranego garnituru.

https://www.merg.pl/pol_m_Buty-Meskie_Polbuty_Polbuty-Wizytowe-876.html
Pokaż więcej wpisów z Maj 2016
pixel