Jaką wybrać torbę podróżną? Zobacz nasze propozycje

2018-09-05
Jaką wybrać torbę podróżną? Zobacz nasze propozycje
Nieważne, czy w grę wchodzi długa podróż wakacyjna, czy też krótki wypad weekendowy za miasto, dobra torba podróżna może bardzo ułatwić życie… lub znacząco utrudnić, jeśli mamy do czynienia z bardzo słabym jakościowo produktem. Dlatego też, jeśli dopiero stoimy przed zadaniem zakupu torby podróżnej, warto sprawdzić, jakimi zasadami się kierować i na co przede wszystkim zwrócić uwagę.

Jeśli dużo podróżujemy, ze względu na pracę czy po prostu dla przyjemności należy zaopatrzyć się w lekką i wygodną torbę ale też wytrzymałą i sztywną. Odpowiednia torba podróżna powinna być praktyczna, wygodna i dobrze zorganizowana w jej wnętrzu tak, żeby zmieściło się jak najwięcej rzeczy, które będą nam potrzebne podczas pobytu poza domem.

https://www.merg.pl/pol_m_Akcesoria-Meskie_Torby_Podrozne-933.html

Torba podróżna – wytrzymałość

Torba podróżna powinna być wykonana z wytrzymałych materiałów ale nie zbyt ciężkich. To maksymalnie ułatwi nam ruchy w przenoszeniu się z miejsca w miejsce. Musimy wziąć pod uwagę fakt, że do ciężaru samej torby dojdzie też ciężar ubrań, butów i akcesoriów. Wybierając torbę podróżną, należy wybrać lekki i łatwy do opanowania model: obecność wzmocnionych uchwytów pozwala nam na noszenie danej torby bez większych trudności.

Torba podróżna – materiał

Wybierając taką torbę należy wziąć pod uwagę to z jakiego materiału powinna być wykonana: rynek oferuje modele ze skóry, ekoskóry, płótna z włókien naturalnych lub włókien syntetycznych. Dobrą radą jest to, żeby torby z płótna używać w okresie letnim a zimą, te ze skóry lub materiałów nieprzemakalnych.

Szelki, kieszonki, zaczepy itp.

Mówi się, że im więcej, tym lepiej, ale tutaj też warto zachować umiar. Dodatkowe mocowania z pewnością się przydadzą, gdyż możemy za ich pomocą przyczepić do torby dodatkowe akcesoria lub bagaże, które z różnych względów nie mogły być zapakowane do środka. Kieszonki na podręczne przedmioty, które chcemy mieć na wierzchu, również się przydadzą.

Zabezpieczenia

Jeśli w podróż wybieramy się prywatnym samochodem i bagaż mamy zawsze przy sobie, zabezpieczenia nie są konieczne. Co innego w sytuacji, gdy swój bagaż dość często musimy zostawić bez opieki np. w luku bagażowym, przechowalni itp. Wtedy zabezpieczenia są wręcz konieczne. Może to być tradycyjna kłódka, jak również zamek z szyfrem. Pamiętajmy, że każde zabezpieczenie jest do złamania – to tylko kwestia czasu. Ale to od nas zależy, czy ułatwimy złodziejowi zadanie, czy też skutecznie go zniechęcimy.

https://www.merg.pl/pol_m_Akcesoria-Meskie_Walizki-podrozne-961.html

Kupując walizkę warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcjonalności, takie jak szelki, kieszonki, przegrody, paski czy uchwyty. Dzięki nim nawet drobne przedmioty będą miały swoje miejsce w bagażu, a walizkę będzie można zamienić w wygodny plecak.

https://www.merg.pl/search.php?text=torby+podr%C3%B3%C5%BCne
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018
pixel