Jaka stylizacja do biura – poznaj propozycje Merg!

2021-01-04
Jaka stylizacja do biura – poznaj propozycje Merg!

Trudny dla większości z nas rok 2020 dobiegł końca. Mimo że wielu osobom upłynął on pod znakiem home office, z coraz większą nadzieja spoglądamy w przyszłość i w nowy rok wchodzimy z optymizmem. Napływające do naszych domów pozytywne sygnały dotyczące walki z pandemią sprawiają, że coraz mocniej myślimy także o powrocie do biura. Doskonale wiemy, że w ciągu ostatnich miesięcy wiele pań pracujących w agencjach marketingowych, korporacjach czy kancelariach eleganckie stylizacje zamieniło na wygodne dresy. Dlatego w ramach przypomnienia przedstawiamy nasze propozycje kreacji, które można wykorzystać podczas powrotu do pracy w biurze!

Stylizacja w stylu comfy, czyli przede wszystkim kardigan damski

Jeśli przez ostatnie pół roku przywykłaś do pracy przy komputerze w wygodnych dresach i swetrze lub bluzie hoodie, polecamy Ci stylizację w stylu comfy, którą można podsumować jednym słowem: wygodna. Podstawą takiej kreacji jest kardigan damski, który – w zależności od własnych preferencji – można założyć na t-shirt, bluzkę czy koszulę. Wysokiej jakości kardigany damskie są bardzo wygodne, nie krępują ruchów, a ponadto można je nosić rozpięte lub zapięte – łatwo więc dopasować ubiór do panującej w biurze temperatury. Co więcej, współcześnie panie mogą wybierać z najróżniejszych kardiganów. Klasyką jest oczywiście tradycyjny kardigan damski do pasa lub sięgający nieco pod pas, ale fantastycznym rozwiązaniem może być również długi kardigan damski, który prezentuje się zarazem elegancko i casualowo. A co włożyć na nogi? Do tradycyjnego kardiganu damskiego najlepsze będą wygodne spodnie materiałowe, które nie są tak sztywne jak dobrej jakości jeansy. Sweter sięgający do kolan jest jednak jeszcze bardziej uniwersalny – znakomicie będzie komponował się zarówno z lekkimi spodniami materiałowymi, jak i ze spódnicą. Stylizacja oparta na kardiganie damskim może być zatem bardziej elegancka lub zwiewna – wszystko zależy od Ciebie!

Prostota kluczem do sukcesu – koszula i spodnie materiałowe lub jeansy

Moda nie jest dziedziną, w której maksyma „proste rozwiązania są najlepsze” cieszy się dużą popularnością. Najznakomitsi projektanci wolą raczej oryginalność, niemniej należy pamiętać, że biura i sale konferencyjne nie są najlepszym miejscem na stylizacyjne fajerwerki. Jeśli chcesz elegancko i stylowo ubrać się do pracy, ale nie masz ochoty lub czasu na eksperymenty, możesz skorzystać ze sprawdzonego rozwiązania. Estetyczna koszula w połączeniu ze spodniami materiałowymi lub jeansami zawsze będzie wyglądała dobrze. Powiedzmy sobie też jasno – to, że taka kreacja cieszy się dużą popularnością, wcale nie oznacza, że musi być monotonna lub nieatrakcyjna. Wbrew pozorom koszula z długim rękawem i spodnie materiałowe lub jeansy dają duże pole do popisu. Koszulę można przecież włożyć w spodnie a rękawy podwinąć, dzięki czemu stylizacja nabiera bardziej luźnego charakteru. Co więcej, nie zapominaj o tym, że koszule damskie i spodnie materiałowe dostępne są w najróżniejszych fasonach, a wiele z nich posiada piękne dodatki, takie jak falbanki, wzory czy unikalne wiązania. Uwierz nam – można tu eksperymentować do woli, a efekt niemal zawsze kończy się powodzeniem. Prosta stylizacja bazująca na koszuli i spodniach materiałowych jest wygodna i elegancka.

A może marynarki damskie?

Ostatnią z naszych propozycji jest kreacja, której głównym elementem jest marynarka damska. Te elementy garderoby zazwyczaj mocno rzucają się w oczy i znacząco rzutują na ogólny wygląd ubioru. Stylizacje bazujące na marynarkach damskich są zatem z reguły bardzo eleganckie i nieco oficjalne – choć wiele zależy od tego, co włożysz pod marynarkę i na nogi. Kolorowe marynarki damskie doskonale komponują się z koszulami, bluzkami czy t-shirtami. Co więcej, mogą one kontrastować z innymi elementami garderoby, co sprawi, że cała stylizacja będzie oryginalniejsza i ciekawsza. Na nogach znakomicie będą wyglądały eleganckie spodnie materiałowe. Z drugiej strony, do marynarki damskiej można założyć do kompletu spodnie garniturowe, tworząc w ten sposób tak zwany kobiecy mundurek zawodowy. Taka stylizacja z pewnością sprawdzi się na stanowiskach kierowniczych lub podczas spotkań z zarządem lub konferencji branżowych – zwłaszcza wtedy, gdy pod marynarkę włożysz stonowaną bluzkę lub elegancką koszulę.

O czym jeszcze należy pamiętać wybierając stylizację do pracy?

Opisane przez nas wyżej stylizacje do biura zawierają pewne wskazówki, którymi możesz się kierować, ale kompletując swój ubiór do pracy, pamiętaj o dwóch rzeczach. Przede wszystkim, ubieraj się tak, żebyś czuła się komfortowo i swobodnie. Nie dobieraj stylizacji pod presją koleżanek, które forsują określony styl, jeśli nie jest on formalnie wskazany przez firmowy dress code. Po drugie – ponownie zwracamy uwagę na fakt, że firmowe biuro nie jest najlepszym miejscem na ekstrawaganckie i zbyt odważne rozwiązania. Warto zwrócić uwagę, jakie standardy dotyczące ubiory panują w Twojej firmie i dostosowywać się do nich, nie naginając zbytnio granic. Pamiętaj też że w miejscu pracy raczej powinno się unikać dużych dekoltów i krótkich spódniczek.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2021
pixel