Jak znaleźć własny styl w kilku prostych krokach

2017-03-14
Ikony modowe wyrażają siebie w oryginalnym i osobistym stylu. Audrey Hepburn, Jackie Kennedy czy współczesne gwiazdy zachwycają lub zachwycały wiele osób swoim uderzającym stylem. Krótkotrwałe trendy grają tutaj drugoplanową rolę, własny styl i charakter są najważniejsze. Pewnie każda z Nas zna przysłowie Coco Chanel „Moda przemija, styl pozostaje”. Jednak znaleźć i zdefiniować swój osobisty styl nie jest łatwo. Dlatego poprowadzimy Was krok po kroku do Waszego własnego stylu, który będzie odzwierciedlał Waszą osobowość i typ. Gotowe?

1. Zastanów się, co oznacza Twoja osobowość

Szata zdobi człowieka - dlatego Twój outfit powinien podkreślać Twój charakter. Jesteś mocną kobietą z powerem? Romantyczne, kwiatowe printy i delikatne pastelowe tony nie będą do Ciebie pasować. Jesteś ekstrawertyczna i stoisz chętnie w środku zainteresowania? Prawdopodobnie będziesz miała słabość do mocnych kolorów i ekstrawaganckich wzorów. Jeśli ciężko Ci samej siebie ocenić to poproś o radę rodzinę i przyjaciół. Może Twój punkt widzenia się zmieni i wpadną Ci nowe pomysły. Jeśli jednak nie odpowiadasz żadnemu prototypowi to możesz stworzyć swój własny, oryginalny mix, który będzie Twoją osobistą cechą.

2. Znajdź, co pasuje do Twojej figury

Ubrania muszą naprawdę perfekcyjnie na nas wyglądać. Tutaj pomóc może definicja Twojego typu figury. Dzięki tym ustaleniom ocenisz, jakie ubrania na samym wstępie możesz odrzucić, a jakie zostawić.

Post udostępniony przez cfda (@cfda)

3. Zrozum swoje ciało

W szukaniu własnego stylu ważne jest, aby dobrze poznać swoje ciało. Należy więc ustalić, które partie ciała lubisz i chcesz szczególnie podkreślić. Jeśli już to zrobisz możesz zdecydować, które kroje dodadzą Ci wdzięku. Mała rada: Zidentyfikuj się z gwiazdą, która ma podobną budowę ciała do Ciebie i zobacz w jakich ubraniach chodzi.

4. Wyszukaj kolory, które Tobie pasują

Jansa cera, blond włosy i niebieskie oczy a może śniada cera i piwne oczy? Nie każdej osobie pasują te same kolory. Znajdź kolory, które Ci będą pasować i podkreślą Twoją urodę. Źle dobrane kolory natomiast uczynią Cię bladą. Zapamiętaj: ostatnio modny kolor „Primary Red” pasuje każdej kobiecie!

5. Znajdź swoją ikonę stylu

Dzięki Internetowi, instagramowi i innym masz dużo możliwości wyszukania swojej ikony stylu. Przyglądaj się jej stylowi uważnie i zastanów się jakie pomysły mogłabyś także wykorzystać w swoich stylizacjach? Złota reguła modowa mówi: Wzór służy do inspiracji. Dzięki temu znajdziesz swój własny styl i nie będziesz musiała kopiować od każdego.

6. Zbieraj swoje ulubione stylizacje

Przeglądając Internet często możemy się natknąć na ciekawe stylizacje, które nam się podobają. Warto zapisywać takie zdjęcia, bo mogą okazać się dla nas inspiracją. Stylizacje na szczególne okazje, na określone pory roku lub z obecnie panującymi trendami - jest skąd brać pomysły!

7. Określ swoją wizytówkę

Już wiesz, co pasuje Twojej figurze, znasz główne wątki Twojego looku i znalazłaś źródło swoich inspiracji. Teraz zdefiniuj swoją własną wizytówkę - mogą być to akcesoria, kolory, wzory czy sylwetka, które wyłonią się z Twojej stylizacji. Masz wolny wybór! Na przykład u Anny Wintour jest to charakterystyczne cięcie włosów - bob.

8. Obchodź się dokładnie z trendami

Trendy prowadzą do naśladowania. Kto poddaje się każdemu nowemu trendowi, może się sam zagubić. Trendy sprawiają radość i odświeżają każdy look, ale powinnaś ostrożnie wybierać. Zastanów się, czy ten nowy hit naprawdę pasuje do Twojego stylu. Czasami lepiej zainwestować w coś klasycznego, co będziesz mogła nosić przez kilka następnych lat.

9. Selekcjonuj swoją szafę

Tak, znamy to. Wywalenie wszystkiego z szafy jest naprawdę dużym wyzwaniem i przychodzi ciężko, żeby rozstać się ze swoimi ubraniami. Eksperci radzą, że w swojej szafie nie powinniśmy mieć więcej niż 50 ubrań. Jeśli to dla Ciebie za mało, to przejrzyj dokładnie swoją szafę i zastanów się, które rzeczy nie pasują do Twojego stylu. Także bluzki, spódnice i inne rzeczy, w których się dobrze czujesz, ale nie miałaś ich od dawna na sobie powinny zniknąć z Twojej szafy.

10. Zainwestuj w ubrania, które będziesz mogła długo nosić

Wiadomo, że nasz gust i styl zmienia się z czasem i od czasu do czasu chcemy wypróbować czegoś nowego. Jednak każdy nasz outfit powinien bazować na czymś, w czym się dobrze czujemy i jest to ponadczasowe.

Warto jednak pamiętać, że każda z Nas powinna zostać wierna swoim przekonaniom. To, że wszyscy coś noszą nie oznacza, że mamy biec ślepo za modą i kogoś naśladować. Znalezienie własnego stylu wymaga czasu i wysiłku, a my mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże niejednej z Was w odnalezieniu go. Jeśli już odkryjecie, w którą stronę mody chcecie iść to zapraszamy Was do naszego sklepu, gdzie każda z Was znajdzie coś dla siebie. Różne modele, wzory i kolory butów, a także torebek. Merg.plzdjęcia: GETTY IMAGES
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2017
pixel