Jak rozpoznać czy torebka jest ze skóry ekologicznej czy naturalnej?

2016-07-29

Kupując torebkę zazwyczaj sprzedawca lub producent zaznacza z jakiego materiału zrobiona jest torebka. Często wybierając jakiś model kierujemy się ceną - skóra ekologiczna jest tańsza niż naturalna. Poniżej przedstawimy Wam kilka wskazówek jak samemu sprawdzić czy torebka jest skórzana czy też nie.

Zapach

Nowa skóra wydziela charakterystyczny zapach. Nos nie jest jednak najpewniejszą metodą. Z jednej strony skóra po wyprawieniu traci swój charakterystyczny zapach. Z drugiej strony producenci skór ekologicznych są tak cwani, że naturalny zapach skóry otrzymuje imitacja skóry. Jeśli mamy do czynienia ze sztucznym zapachem plastiku możemy od razu wykluczyć, że dana torebka nie jest skórzana.

Dotyk

Uczucie kontaktu naszej skóry z torebką może wyjaśnić użycie skóry. Prawdziwa skóra jest miękka, delikatna i chłodniejsza niż skóra ekologiczna. Poza tym tworzywo sztuczne lub piankowe jest raczej wyczuwalne. Porównując skórę naturalną ze skórą ekologiczną można rozpoznać różnice jakościowe.

Wygląd

Spójrz na powierzchnię swojej torebki. Prawdziwa skóra ma charakterystyczną powierzchnię, która wprawdzie jest jednorodna, ale nie do końca symetryczna. Małe nierówności, kropeczki. Skóra ekologiczna jest bardziej jednolita. Na pewno szybko odkryłybyście różnice!

Niekonwencjonalne metody 

Teraz przejdziemy do dosyć nietypowych metod sprawdzania torebek. Można spróbować przy pomocy odrobiny tłuszczu. Mianowicie prawdziwa skóra przyjmie tłuszcz, a ekologiczna nie. Oczywiście będąc w jakimś sklepie lepiej użyć trzech pierwszych metod rozpoznawania skóry.

Do zakupu torebek z prawdziwej i ekologicznej skóry zapraszamy więc na merg.pl :) 

Propozycje torebek ze skóry naturalnej


Propozycje torebek ze skóry ekologicznej
zdjęcia: grafika Google
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2016
pixel