Jak prawidłowo wysuszyć mokre buty?

2016-10-11
Znacie to na pewno: pędziliście przez śnieg lub deszcz, nie zauważyliście kałuży i Wasze buty są przemoknięte do suchej nitki. Jeśli macie czas możecie pozostawić je w spokoju do wyschnięcia. Co w przypadku jeśli potrzebujecie ich możliwie jak najszybciej? Przedstawimy Wam kilka pomocnych wskazówek, aby można było błyskawicznie je założyć.

1. papier z gazety przeciwko wilgoci w butach

Wypchaj mokre buty wystarczającą ilością papieru z gazety. Uważaj na to, aby każde wgniecenie wróciło do swojej pierwotnej formy. Jako alternatywa do gazety może służyć także ręcznik papierowy. Jedno i drugie dobrze pochłania wilgoć, a buty szybciej schną. Jeśli Wasze buty są naprawdę mokre warto w międzyczasie wymieniać papier.

2. żwirek dla kota i rajstopy wysuszą wilgotne buty

Każdy posiadacz kota wie, że żwirek to obowiązkowy zakup. Stare nylonowe rajstopy wypełnij żwirkiem dla kotów, a następnie wsadź ten pakunek bo buta i pozostaw do wyschnięcia w temperaturze pokojowej. Duża zaleta tej rady: Żwirek dla kota wchłania nie tylko wilgoć, ale także nieprzyjemne zapachy.

3. zawiesić mokre buty

Buty schną najszybciej, kiedy je się powiesi. Ta metoda sprawdza się najlepiej w połączeniu z radą numer 1 i papierem z gazety. Przy sznurowanych butach jest łatwiej, gdyż można powiesić je za sznurowadła na sznurze do wieszania bielizny.

4. żadnego ogrzewania -szczególnie przy skórzanych butach

Zrezygnujcie z tego, aby swoje buty na lub pod ogrzewaniem suszyć. Szczególnie skórzane buty stają się szybko popękane i porowate. Najlepiej susz buty w temperaturze pokojowej.

A Wy jakie macie sposoby na suszenie mokrych butów? Abyście nie musieli się martwić mokrymi butami warto kupić kolejną parę, dlatego też zapraszamy do zakupów na merg.pl

Pokaż więcej wpisów z Październik 2016
pixel