Jak prawidłowo sznurować buty

2016-08-17
Znasz ten problem? Często mierzymy buty w różnych rozmiarach, aby znaleźć te odpowiednie. Radość jest ogromna, kiedy już znajdziemy te perfekcyjnie leżące na naszej stopie. Większość modeli butów produkowana jest, aby pasować na stopę większej ilości osób, a nie jednej konkretnie. Każda stopa jest inna - raz szersza, raz węższa i naturalnie w każdym bucie wygląda inaczej. Aby zachować komfort noszenia butów można pomóc sobie różnymi sposobami sznurowania.

1. Sznurowanie z pomijaniem. Użyteczne dla podwyższonego śródstopia / wysokiego podbicia stopy

sznurowanie z pomijaniem
Ściskający lub za ciasny but? Odpowiednie sznurowanie butów powinno sobie z tym poradzić! Wiele osób ma wysokie podbicie stopy, przez co podczas długiego noszenia butów bolą nas stopy. Jest na to środek zaradczy- zrezygnujcie ze sznurowania w środkowej części buta.

2. Większe oparcie. Wiązanie przeciwko wysuwaniu się stopy

sznurowanie na największe oparcie stopy
Wyślizgują Wam się często stopy z buta? Dzięki tej technice sznurowania będziecie mogli je uchronić: wiążcie buty całkiem normalnie na krzyż, na dole wkładamy sznurowadło w przedostatnie oczko, a na górze w ostatnie. Buty sznurowane pracują u góry nie na krzyż, lecz mogą być pionowo związane, co wzmocni oparcie stopy.

3. Przednia część stopy szersza niż pięta i podbicie


Mając taki typ stopy sznurować buty powinniśmy jak na załączonym zdjęciu. Dzięki temu rodzajowi sznurowania w przedniej części buta mamy więcej miejsca i unikamy nacisku buta.

4. Bóle w dużym palcu / duży palec u nogi.

sznurowanie gdy boli duży palec u stopy
Dość popularny problem w tenisówkach- kupujemy dobry rozmiar, a but ściska duży palec. Tutaj może pomóc następująca technika: sznurowadło z lewej strony (tam, gdzie jest duży palec) jest prowadzone z najniższego oczka bezpośrednio do najwyższego oczka prawej strony. Prawa strona jest tak sznurowana, że sznurowadło jest związane ukośnie z prawej do lewej strony. Dzięki temu powstaje mniejszy nacisk na dużego palca.

5. Szeroka stopa

sznurowanie dla szerokiej stopy
Jeśli nasza stopa jest szeroka i przez to mamy mało miejsca w bucie , można w łatwy sposób wiązać buty pionowo. Dzięki temu mamy więcej miejsca w bucie.

Naturalnie życzylibyśmy sobie, aby te techniki sznurowania butów były dla nas zbawieniem. Najlepiej, aby każdy wypróbował daną technikę na sobie. Stopy będą Wam za to wdzięczne.

Jeśli nie macie jeszcze odpowiednich butów zapraszamy do zakupów na merg.pl :)zdjęcia: grafika Google
Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2016
pixel