Jak pielęgnować lakierowane buty?

2016-10-11
Kupiłyście w końcu swoje wymarzone lakierowane buty i po pierwszym biegu próbnym zauważacie na swojej lakierowanej skórze nierówności, drobne smugi lub skazy? Sytuacja ta może być dla nas denerwująca i przykra. Dzięki następującym wskazówkom odnośnie pielęgnacji będziecie mogły długo cieszyć się swoimi lakierowanymi butami.

Prawidłowe polerowanie

Aby wypolerować swoje lakierowane buty najlepiej użyć bawełnianej ściereczki. Dzięki temu usuniecie z buta małe skazy/ plamy lub odciski palców. Bawełniana ściereczka dzięki swojej wielkości zmieści się idealnie do torebki i będzie pierwszą pomocą w razie jakiegoś wypadku.

Pranie lakierowanych butów

Zanim zdecydujemy się wyprać nasze lakierowane buty powinniśmy najpierw je wypolerować, aby pozbyć się zewnętrznego brudu i kurzu. Następnie nałóżcie cienką warstwę specjalnego kremowego żelu myjącego i wcierajcie go bawełnianą ściereczką. To uchroni buty przed drobnymi zadrapaniami i uderzeniami.

Pielęgnacja lakierowanych butów po noszeniu

Wiele lakierowanych butów ma skłonność do tego, aby stać się popękana i szorstka. Aby zapewnić skórze większą trwałość można zamocować w butach prawidła. Pozostawiają buty w swojej pierwotnej formie.

Wskazówki pielęgnacyjne na koniec

Lakierowane buty nie są butami na co dzień. Zasadniczo można powiedzieć, że buty lakierowane powinny być pielęgnowane przez wszystkie 7 dni w tygodniu, aby zachowały swój błyszczący i nienaruszony wygląd. Częsta pielęgnacja nie zaszkodzi butom, jednak nie powinniśmy ich po każdym noszeniu dawać do prania. Wystarczy przecierać je codziennie bawełnianą chusteczką i stosować prawidła do butów.

A czy Wy lubicie lakierowane buty? Niezależnie od Waszych preferencji wszystko kupicie na merg.pl, zapraszamy!

Pokaż więcej wpisów z Październik 2016
pixel