Jak pielęgnować buty zimą?

2017-12-24
Znacie to uczucie, kiedy kupujecie nowe buty i szkoda Wam w nich wychodzić? Na dworze śnieg, deszcz, albo chlapa. Warto więc przygotować je do zimy, a my pokażemy Wam jak najlepiej to zrobić.

Jak chronić lakierowane buty przed solą?

https://www.merg.pl/search.php?text=buty+lakierowane

Sól na butach (a w szczególności na czarnych) nie wygląda zbyt ładnie, dlatego warto swoje obuwie potraktować jakąś tłustą pastą, która ochroni buty nie tylko przed solą lecz także przed wilgocią. Wierzchnia warstwa będzie wtedy śliska, a sól nie będzie się tak łatwo przyklejała.

Jak chronić buty?

W sklepach obuwniczych można znaleźć wiele rodzajów past do butów i innych specyfików dostosowanych do konkretnych materiałów wierzchnich. Należy wybrać produkt odpowiedni do naszego obuwia. Jeśli już zdecydujemy się na zakup to nie nakładajmy pasty bezpośrednio na buty, lecz niedużymi ilościami na ściereczkę i dopiero wtedy na but. Po nakremowaniu należy wypolerować buty.

Jak dbać o buty ze skóry ekologicznej?

https://www.merg.pl/pol_m_Buty-Damskie_Botki-349.html

Buty z aksamitu czy weluru nigdy nie powinny być kremowane pastami do butów, bo może to uszkodzić ich charakterystyczną strukturę. Zamiast tego proponujemy spray do impregnacji.

A Wy, jak dbacie o swoje buty zimą? Stosujecie jakąś szczególną pielęgnację? Po wszystkie zimowe buty zapraszamy Was do naszego sklepu merg.plzdjęcia: grafika Google, GETTY IMAGES
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2017
pixel