Jak odpowiednio czyścić śniegowce?

2016-12-14
Kochacie swoje ciepłe śniegowce? Na pewno! Dlatego każda z Was powinna wiedzieć jak prawidłowo czyścić swoje buty! W tym artykule przedstawimy Wam sprawdzone sposoby dzięki którym Wasze śniegowce będą zawsze jak nowe :)

Czyszczenie śniegowców: Tych 3 reguł powinnaś się trzymać!

Zanim zaczniecie czyścić swoje śniegowce powinniście wbić sobie do głowy te 3 zasady:
1. Myj buty w całości, w przeciwnym razie powstaną zacieki na butach,
2. Nie trzyjcie butów, w przeciwnym razie naruszycie naturalną strukturę śniegowca,
3. Po deszczu buty powinny stać w suchym miejscu przez co najmniej 24 godziny, gdzie nie będą narażone na światło słoneczne i gorąco.

Plamy z soli i zacieki na butach możecie najłatwiej pozbyć się dzięki tej metodzie:

Potrzebujecie do tego:

- czysty zmywak/ ścierka do naczyń (używaj tylko tej miękkiej strony!)
- delikatny środek piorący do wełny
- gazeta
- spray do impregnacji
- delikatna szczotka do butów

Najpierw wyczyść dokładnie buty odkurzaczem z zewnątrz i wewnątrz, aby usunąć bród. Podejdź do umywalki i opłucz zewnętrzne zabrudzenia pod bieżącą wodą. Nalej ciepławej wody do umywalki i dodaj łyżkę stołową delikatnego środka piorącego do wełny lub łagodnego szamponu do włosów. Jedną ręką trzymaj śniegowca, a drugą delikatnie ścieraj ścierką bród z butów. Kiedy już postąpicie tak z dwoma butami i będą one całe mokre możecie spuścić wodę z umywalki i buty jeszcze raz opłukać pod bieżącą wodą. Dzięki tej metodzie pozbędziecie się delikatnych zabrudzeń z Waszych butów.

Co jednak, gdy zabrudzenia się mocniejsze i mycie w umywalce nie wystarczy?

Do zadań specjalnych angażujemy pralkę! Pamiętajcie tylko, aby użyć delikatnego środka piorącego bez wybielacza i ustawcie na delikatny program piorący. Pamiętajcie jednak, że Wasze buty mogą pod wpływem prania w pralce stracić swój dotychczasowy kolor. Po wypraniu w pralce należy wsadzić gazety w śniegowce i trzymać do wyschnięcia. Uważajcie, żeby wsadzić gazetę do samego czubka buta, aby nie straciły swojego kształtu. Gdy buty wyschną popsikajcie je sprayem do impregnacji. Na samym końcu powinno się przetrzeć buty delikatną szczotką.

A Wy jak czyścicie swoje śniegowce? Robicie to podobnie, a może całkowicie inaczej? Mamy nadzieję, że nasz artykuł okaże się Wam przydatny i skorzystacie z naszych rad! Jeśli jednak jeszcze nie masz w swojej szafie takich butów to zachęcamy do zakupienia ich w naszym sklepie merg.pl

https://www.merg.pl/pol_m_Buty-Damskie_Sniegowce-Mukluki-197.html


zdjęcia: grafika Google, Pinterest, youtube.com/piercedasian
Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2016
pixel