Jak nosić płaskie buty do sukienek?

2016-09-13
Nie jest łatwym zadaniem stylowo zestawić sukienkę z płaskimi butami. Przyczyna: podczas, gdy szpilki i sukienka wyglądają zawsze korzystnie, ten sam outfit z płaskimi butami może nie wyglądać już tak dobrze. Baleriny, mokasyny, tenisówki inaczej w przeciwieństwie do szpilek skracają optycznie nogi. Ale przedstawimy Wam kilka pomocnych rad jak obchodzić się z płaskimi butami, aby stylizacja wyglądała modnie i zachwycająco!

Im krótsza sukienka tym lepiej

Kto chce zaprezentować swoje długie nogi w płaskich butach powinien uważać na to, żeby sukienka była na tyle krótka, na ile to możliwe. Im krótsza sukienka, tym więcej nóg można pokazać.

sukienka mini do płaskich butów

Rajstopy w tym samym kolorze

Kiedy buty i rajstopy są w takim samym kolorze tworzą jedność, a nogi wydają się dłuższe.

Weź pod uwagę swoją karnację

Jeśli jest ciepło i rezygnujemy z rajstop powinniśmy uwzględnić kolor naszej karnacji przy wyborze butów. Kolor naszej skóry i buty powinny się optycznie stapiać z nogami i dzięki temu wydłużać je.

Niskie cholewki w butach do długich nóg

Także buty z niskimi cholewkami wydłużają optycznie nogi i wyglądają korzystnie.

sukienka mini do płaskich butów

Forma buta ma znaczenie

Jeśli mamy do wyboru płaskie buty w kształcie balerin i ze szpiczastym końcem powinniśmy zdecydować się na te drugie - stopa wydaje się zgrabniejsza i drobniejsza, a noga dłuższa.

Płaskie buty do sukienek - uważaj na styl

W stylizacji powinno unikać się nie tylko kolorystycznego, lecz także stylistycznego porządku. Do romantycznych sukienek pasują romantyczne buty, do sportowych sportowe itd.

Płaskie buty do sukienek - jak skierować spojrzenie na siebie?

Jeśli chcemy odciągnąć uwagę od płaskich butów powinniśmy nosić rzucającą się w oczy górę stylizacji lub rzucające się w oczy akcesoria. Kolorowa bluzka pod sukienką, naszyjnik, kolorowy pasek - wszystkie triki dozwolone.

A czy Wy chętnie zamienicie swoje szpilki na płaskie buty i zdecydujecie się na komfort? Do zakupu płaskich butów i pięknych sukienek zapraszamy do Naszego sklepu merg.pl

https://www.merg.pl/pol_m_Odziez-damska_Sukienki-976.html


zdjęcia: grafika Google
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2016
pixel