Jak nie zwariować podczas wyprzedaży?

2016-07-04

Sezon wyprzedaży trwa w najlepsze, kusząc nas codziennie czerwonymi banerami, napisami o obniżkach i niższych cenach. Wszędzie widać lecące w dół procenty, spadające ceny, przecięte metki symbolizujące jak mało zapłacimy za nową rzecz. Jak jednak odnaleźć się w tym wszystkim i co zrobić aby nie zwariować?

Zerknij do swojej garderoby

Zanim wybierzesz się na zakupy ? stacjonarne lub online ? zerknij do swojej garderoby. Czasami są tam rzeczy, o których zapomniałaś i ich nie nosisz. Warto zrobić sobie listę tego, co potrzebujesz, bo czy naprawdę warto kupować kolejną białą bluzkę, mimo że leży ich już siedem? Buszując po sklepach w tym magicznym czasie nie powinniśmy dać się zwodzić w każdym jednym sklepie. Dobrze zaplanowane zakupy okażą się na pewno satysfakcjonującymi zakupami.

Postaw na jakość.

Czas wyprzedaży to naprawdę dobry okres do upolowania czegoś fajnego. Pamiętajmy, że największe obniżki względem pierwotnej ceny odczujemy przy zakupie produktów wysokich jakościowo: butów, torebek, okryć wierzchnich. Warto wówczas zaszaleć i zaopatrzyć się w to, co jest nam niezbędne. Skórzane buty, lub skórzana torebka będą wówczas kusić nie tylko ceną lecz również jakością wykonania, dzięki czemu będzie to zakup nie tylko na jeden sezon, lecz na kilka, dzięki czemu Twoja oszczędność w dłuższej perspektywie okaże się znacznie większa.

Nie czekaj do samego końca.

Sklepy rozpoczynają powolne kuszenie klientów tuż po prezentacji nowej kolekcji. Wszystko zaczyna się stopniowo ? 30%, 50%... Większość osób czeka jednak na magiczne ?minus 70%? nie wiedząc, że nie jest to już najlepszy moment na zakupy. Dlaczego? Ponieważ bardzo rzadko można trafić coś, co nie posiada wad, jak na przykład ryski na torebce, naderwany koralik przy butach. Wszystko to wynika z faktu, że rzeczy te były oglądane już setki razy i przeszły przez wiele różnych rąk, co zazwyczaj skutkuje jakąś drobną wadą. Poza tym, przy końcówce wyprzedaży, trudno jest upolować wybrany model, ponieważ zazwyczaj wszystko już jest wykupione. Jedyną szansą na uniknięcie tych problemów są zakupy online.

Zakupy mają sprawiać przede wszystkim przyjemność.

Mimo, iż w pierwszym punkcie napisaliśmy o kupowaniu rzeczy niezbędnych, to jesteśmy świadomi, że czasami tak się nie da. Wyprzedaże kuszą i kuszą, a sezonowe trendy jedynie podsycają naszą chęć posiadania w swojej szafie czegoś modnego. Dlatego też aby zakupy były udane można pokusić się o coś, co niekoniecznie będziemy często nosić. Jeżeli podobają Ci się sandałki z frędzlami lub pomponami, a może masz chęć na szpilki w kolorze baby blue, to pozwól sobie na to! Zakupy mają sprawiać przede wszystkim przyjemność., a świadomość, że zapłaciłaś tylko połowę ceny, nie będzie aż tak przytłaczająca gdybyś kupiła je w czasie, gdy wyprzedaże jeszcze nie obowiązywały.

Mimo, że nie zawsze trzymamy się listy, mimo że wyprzedaże potrafią nas porwać i kupujemy wówczas coś, co niekoniecznie jednak do nas pasuje, pamiętajmy, że zawsze istnieje opcja zwrotu towaru! Dzięki temu, możemy spokojnie przekonać się, czy faktycznie nasz eksperymentalny zakup był słuszny.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2016
pixel