Jak ładnie chodzić na obcasach?

2016-06-06

Wysokie obcasy mogą być najlepszym przyjacielem kobiety. Sprawiają, że wydajemy się wyższe, smuklejsze oraz bardziej pewne siebie, gdyż mężczyźni uwielbiają kobiety na obcasach. Jednak chodzenie na wysokich obcasach bywa nieraz trudne i wiele z nas zadaje sobie pytanie: „jak chodzić na obcasach?”. Nie każda z nas urodziła się z wrodzonym talentem, aby pięknie i zmysłowo chodzić na szpilkach. Telewizja zasypuje nas pokazami mody czy transmisjami z ?czerwonego dywanu?, gdzie kobiety z wdziękiem prezentują swoje ciało, a każda z nich jest naturalnie w szpilkach, im wyższych tym lepiej... Jak one chodzą na obcasach i jak robią to, że nie patrząc na swoje stopy idą po prostu przed siebie z czarującym uśmiechem na twarzy? Czy można się tego po prostu nauczyć czy jest to może talent jak wiele innych?

Odpowiedź na pewno ucieszy wiele pań, które borykają się z podobnym problemem. Jak wielu różnych rzeczy chodzenia na szpilkach można się również nauczyć! Trzeba tylko chcieć i pozbyć się lęku, który często nam towarzyszy, zanim założymy nasze ulubione szpileczki. Zastosuj nasze rady a będziesz paradować na 10 cm obcasach jak modelki na wybiegach!

Jak chodzić na obcasach – parę przydatnych wskazówek

Nie wiesz, jak chodzić na obcasach? Jeśli odpowiedziałaś twierdząco, koniecznie przeczytaj nasz krótki poradnik!

1. Rób małe kroki.

sztuka chodzenia w butach na wysokim obcasie. Jak chodzić na szpilkach

Chodzenie na obcasach nie ma nic wspólnego ze sposobem, jakiego nauczyłaś się będąc małym dzieckiem. Ugnij delikatnie kolana. Im wyższe będziesz miała obcasy, tym mniejszy powinien być Twój krok. Staraj się być przy tym naturalna i nie spoglądać co chwilę na stopy:-)

2. Stawiaj krok od pięty do palców.

sztuka chodzenia w butach na wysokim obcasie. Jak chodzić na szpilkach

Podczas spaceru nie zaczynaj kroku od palców, tylko od pięty. Nie stawiaj również stopy płasko. Najpierw naturalnie postaw piętę na ziemi, a dopiero potem palce. Dopiero gdy cały Twój ciężar ciała spoczywa na stopie, zacznij kołysać ciało do przodu, jakbyś chciała iść na palcach. Następnie przejdź do kolejnego kroku.

3. Popraw swoją postawę.

sztuka chodzenia w butach na wysokim obcasie. Jak chodzić na szpilkach

Poszukując odpowiedzi na pytanie jak chodzić na obcasach, warto jest pamiętać o utrzymaniu odpowiedniej postawy.. Jeśli się garbisz lub potykasz, nie będziesz ładnie wyglądać w szpilkach. Musisz sprawiać wrażenie, ze niezależnie jakie obuwie masz nogach to i tak czujesz się komfortowo. Aby mieć idealną postawę wyobraź sobie, że istnieje niewidzialna nić, która ciągnie głowę do góry.

  • Twoja głowa powinna znajdować się w jednej linii z kręgosłupem i twoja broda powinna być równoległa do podłoża. Unikaj patrzenia w ziemię, kiedy idziesz na wysokich obcasach!
  • Trzymaj ramiona do tyłu wyprostowane, a ręce zachowaj wzdłuż ciała. Kołysz lekko ramionami. Zachowasz w ten sposób równowagę.
  • Napnij mięśnie, wciągnij brzuch. Pomoże ci to utrzymać prostą sylwetkę oraz będziesz sprawiała wrażenie szczuplejszej.
  • Zegnij lekko kolana. Podczas chodzenia w szpilkach nie mogą być one w żaden sposób blokowane. Trzymaj nogi blisko siebie, a palce kieruj do przodu.
Jak chodzić na obcasach – o czym jeszcze należy pamiętać?

4. Wyobraź sobie, że chodzisz po niewidocznej linii.

sztuka chodzenia w butach na wysokim obcasie. Jak chodzić na szpilkach

Modelki często krzyżują lekko jedną nogę przed drugą jakby szły po niewidocznej linii lub sznurku kołysząc przy tym biodrami. Twoje stopy powinny być ustawione na wprost od siebie, palce skierowane do przodu. Obejrzyj jakiś pokaz mody i spróbuj odtworzyć, w jaki sposób poruszają się modelki. Należy pamiętać, że sposób chodzenia modelek na wybiegach jest nieco wyolbrzymiony. Na co dzień chodzi się oczywiście znacznie wolniej;-)

5. Jak chodzić na obcasach? Ćwicz w domu!

sztuka chodzenia w butach na wysokim obcasie. Jak chodzić na szpilkach

Zanim wyjdziesz na ulicę, pochodź w danych butach w domu. Pozwoli Ci to nie tylko przyzwyczaić się do ich noszenia, ale również drobne ryski powstałe na podeszwie podczas chodzenia spowodują, że buty będą mniej śliskie, a Ty zaprezentujesz się w nich lepiej na ulicy:-) Pamiętaj, aby ćwiczyć w naturalny sposób, wykonując wszystko to co będziesz wykonywać na ulicy, czyli spaceruj, zatrzymaj się, odwróć się i obróć się wokół własnej osi.

Nie przejmuj się, na pewno Ci się uda. Zespół merg.pl trzyma kciuki!:-)

zdjęcia: wikihow.com
https://www.merg.pl/pol_m_Buty-Damskie_Szpilki-340.html
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2016
pixel