Jak dopasować torebkę do stylizacji?

2016-07-17

Torebki występują w niezliczonych wariantach, kształtach i kolorach. Przedstawimy Wam kilka rad, jak dobierać torebki do swojego ubioru.

Najpierw przedstawimy mały leksykon toreb:

  • Tote - torebka, która ma dwa uszy i można zawiesić ją na ramieniu, nazwa torebki wywodzi się od słowa ?nosić?,
  • Pochette - torebka, która jest dość niska, ma pasek i można zawiesić ją na ramieniu, jest najlepsza na wieczorne wyjścia, nazwa torebki pochodzi od słowa ?koperta?
  • Satchel - model torebki, która była pierwotnie używana przez studentów do noszenia książek, ma dwa wzmocnione uszy i pasek na ramię, nazwa torebki pochodzi od słowa ?tornister?

Torebka z krótkimi uszami 

Przestronna i skromna, niepozorna. Polecana szczególnie dla okrąglejszych i korpulentnych kobiet. Pasuje do wszystkich klasycznych stylizacji jak kombinezon czy sukienka typu tuba. 

Torebka w formie trapezu 

Często torebkę w takim kształcie można spotkać w wersjach dwukolorowych. Najlepiej komponuje się z codziennymi, jeansowymi outfitami, ale także pasuje do eleganckich sukienek.

Torebka typu shopper

Nie ma chyba bardziej praktycznego akcesorium niż ta torebka! Pasuje do każdej kobiety. Pasuje do codziennych stylizacji, ale trzeba pamiętać, że torebka ta jest na pierwszym planie każdego ubioru ze względu na swoją wielkość.

Torebka typu oversize 

Nie można byłoby wyobrazić sobie tej listy bez torebki oversize - niezależnie czy skórzana, z dzikimi nadrukami czy obszyta kamieniami. Polecana przede wszystkim do kobiet okrąglejszych, korpulentnych. Pasuje do sportowych, luźnych stylizacji. Na wieczorowe wyjście lepiej zostawić ją w domu i zabrać coś bardziej eleganckiego.

Torebka Clutch 

Mała, bez paska na ramię, trzymana zazwyczaj w ręku. Idealna torebka na wieczorowe wyjścia. Pasuje także do swobodnych jeansów i marynarki. 

Torebka Box 

Są to dość ozdobne torebki, pasują do każdej wieczorowej stylizacji. Decydując się na taką torebkę ozdobna powinna być albo kreacja albo torebka.

Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2016
pixel