Jak dopasować buty do sukienki wieczorowej?

2013-04-25
Jak dopasować buty do sukienki wieczorowej?
Na ważne imprezy, przyjęcia i bale kobiety szykują się niezwykle starannie, chcąc prezentować się doskonale. Konieczne jest przy tym umiejętne wybranie sukienki wieczorowej i odpowiednich dodatków takich jak buty damskie. Aby kreacja wyglądała idealnie, należy bardzo uważnie dobrać do niej odpowiednie buty. Jeśli tylko wybór będzie dobry, kobieta będzie olśniewać wszystkich gości na przyjęciu. Źle dobrane buty do sukienki wieczorowej mogą z kolei spowodować, że nawet najpiękniejsza kreacja nie będzie mogła obronić się przed takim zestawieniem.

Sukienki wieczorowe - istnieje kilka zasad doboru do nich butów damskich:

Buty cieliste tzw. nude - jest to wybór dobry do każdej kreacji, niezależnie od jej koloru i fasonu, czy długości. Buty zbliżone kolorem do ciała kobiety będą wprost niezauważalne. Jednak wybierając buty o cielistym odcieniu powinniśmy pamiętać o tym, że jeden z elementów naszego ubioru musi się wyraźnie odróżniać i skupiać wzrok. Może to być na przykład szeroki pasek w krwistym kolorze, ubrany do czarnej sukni.

/sukienka-długa-granatowa

Wybór zachowawczy - uniwersalnym typem butów na wieczorowe wyjścia są szpilki, które dobieramy kolorystycznie do sukienki. Nie będą się one odróżniać, ale jednocześnie nie będzie to szczyt stylistycznych możliwości. Czarne sandałki na obcasie, czy pantofle, na szczególnie modnej w ostatnim czasie platformie w przedniej części buta, będą wyglądały efektownie przy każdej kreacji, z wykluczeniem pastelowych sukienek. Interesującą propozycją są szpilki na platformie:  

 

Kontrast - buty damskie do sukienki wieczorowej polecamy dobierać na zasadzie kontrastu, tj. założenie złotych szpilek do czarnej lub ciemnofioletowej sukienki, sprawi, że zwrócimy na siebie uwagę otoczenia i będziemy wyglądać w takich butach modnie. Pamiętajmy jednak, że kontrast kolorystyczny butów i sukienki ma być subtelny, ponieważ jest on najlepszym świadectwem dobrego smaku i wyczucia.

Ekstrawagancja - ta zasada wskazuje na to, że chcąc wyróżnić się z tłumu, można na wieczór założyć coś ekstrawaganckiego. Niemniej jednak, albo będą to ekstrawaganckie buty, albo sama sukienka. Nie można do mocno zdobionej kreacji założyć równie mocno ozdobionych butów. Unikajmy przesady, a uzyskamy ładne zestawienie sukienki i butów. Do oryginalnych sukienek najlepiej dobrać klasyczne buty - szpilki, na przykład z wycięciem na palec z przodu. Są uniwersalne i nie będą odciągały uwagi od samej sukienki. Z kolei, do prostych kreacji o zachowawczym fasonie, dobrze jest dobrać buty przykuwające uwagę.

Stosując się do tych w miarę prostych zasad i wskazówek, na każdej imprezie wieczorowej kobieta będzie wyglądała doskonale. Pamiętajmy też o tym, że buty mają stanowić zwykle uzupełnienie stroju. Najlepiej więc wybrać je w taki sposób, aby razem z sukienką harmonijnie współgrały ze sobą. Dla pań, które lubią się wyróżniać, polecane są ekstrawaganckie buty w niecodziennych kolorach i wzorach.

Poznaj sukienki wieczorowe z bogatej oferty sklepu merg.pl:

https://www.merg.pl/pol_m_Odziez-damska_Sukienki_Sukienki-wieczorowe-984.html 
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2013
pixel