Jak dobrać obcas do okazji?

2016-09-12
Jest dużo rodzajów obcasów w damskich butach - niewysokie obcasy w kształcie kieliszka, szpilki, platformy, obcas słupkowy i wiele, wiele innych! Czasami kobieta może czuć się przeciążona próbując dobrać odpowiedni obcas do okazji. Bądź co bądź buty są tak samo ważną częścią stylizacji jak wszystko inne. Aby pomóc Wam przy tym wyborze podamy kilka wskazówek, kiedy jaki obcas nadaje się najlepiej.

Kiedy powinno być się profesjonalnym

Na co dzień do biura wybierajmy najlepiej buty z niewysokimi obcasami w kształcie kieliszka, czółenka z niewysokim obcasem lub całkowicie płaskie buty. Także jeśli większość czasu spędzacie siedząc decydujcie się na płaskie buty. Wasze stopy podziękują Wam za to. Jeśli chodzi o styl to nadają się buty inspirowane męską modą, na przykład slippersy.

Kiedy jest letnia pogoda

Jest lato, a Wy wypoczywacie na plaży lub nad basenem? (Tak, wrzesień rozpieszcza nas piękną pogodą). W tym przypadku długość spódnicy zadecyduje o tym, na jaki obcas warto się zdecydować. Jeśli spódnica/ spodenki/ sukienka kończy się przed kolanem nosimy płaskie buty jak na przykład baleriny. Jeśli strój jest dłuższy decydujmy się na koturny lub jakiś inny, wyższy obcas, aby wydłużyć optycznie nogi. Dzięki temu jesteśmy sexi! Lato jest także porą roku, w której eksperymentujemy z kolorami, wzorami i designami. Porzuć nudę!

Kiedy powinno być się sexy

A co wypada po pracy? Spotkanie ze swoim ukochanym! Najlepszym wyborem będą naturalnie seksowne szpilki! Wysoki i cienki obcas wydłuża nogi i wyszczupla sylwetkę.

A Wy kiedy nosicie każdy rodzaj obcasa? Niezależnie od okazji wszystkie rodzaje znajdziecie w naszym sklepie. Zapraszamy do zakupów na merg.plzdjęcia: grafika Google
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2016
pixel