Jak dobrać kolor męskiego obuwia do ubrań?

2016-04-25

Utarte przekonanie, iż męska garderoba składa się jedynie z kilku stonowanych barw, takich jak: czerń, brąz, granat oraz biel, stało się modowym mitem. Obecnie, każdy, kto chociaż w niewielkim stopniu śledzi najnowsze trendy lansowane zarówno przez wielkich projektantów, jak również te pojawiające się w sieciówkach może zauważyć, że paleta barw jest niezwykle rozbudowana. Zjawisko to nie odnosi się jedynie do ubrań, lecz również do męskiego obuwia. Jak zatem zestawić, czasami bardzo różne, kolory aby nie uzyskać groteskowego looku?

Najbezpieczniejszą opcją, która idealnie sprawdzi się dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z modą, jak również, dla tych, którzy wypracowali swój własny styl, stanie się dobieranie butów pod względem kolorystyki całej stylizacji. Z założenia jednolity strój, utrzymany w różnych odcieniach jednej barwy dodaje nutki elegancji. Oczywiście, warto pamiętać, że zarówno ubrania, jak również obuwie, nie mogą mieć tego samego odcienia ? dół, czyli buty, warto wybierać o ton ciemniejsze, dzięki temu staną się one wspaniałym zwieńczeniem całości.

Jeżeli lubisz gdy w Twoim stroju ?coś się dzieje? i często pojawiają się wzory, printy i aplikacje wykorzystujące różne kolory, spraw, aby pojawił się jeden wiodący, na przykład czerwień. Wówczas zdecydowanie łatwiej będzie dobrać obuwie i pozostałe dodatki (krawat, bądź przeszycia na pasku). Ciekawym chwytem są również różnokolorowe sznurowadła ? klasyczne adidasy, trampki, a nawet pantofle można bez problemu odmienić w kilka niewielkich chwil, wystarczy zakupić w sklepie obuwniczym kolorowe sznurówki i zmieniać je w zależności od upodobań. Niezwykle modne stały się również połączenia czerwonych, niebieskich, a nawet zielonych sznurowadeł z tym samym kolorem lamówki biegnącej wokół podeszwy. W ten sposób każda stylizacja nabierze ciekawego charakteru.

Podstawą każdej garderoby ? bez względu na to czy należy ona do kobiety, czy do mężczyzny, są klasyczne, niebieskie jeansy. Ze względu na swój kolor stają się one wspaniałym tłem dla obuwia ponieważ do jeansu pasuje praktycznie każdy kolor. W przypadku stylizacji opartej właśnie na jeansach postaw na połączenie góra plus buty. Ważne jest aby pamiętać, że nie powinno się łączyć zimnych odcieni z ciepłymi kolorami gdyż efekt takiego połączenia może okazać się groteskowy.

Dla wszystkich mężczyzn, którzy cenią sobie swobodę oraz lubią eksperymentować z modą ciekawym rozwiązaniem stanie się dobranie obuwia na zasadzie kontrastu. Jeżeli całość stylizacji oraz dodatków zostanie utrzymana w ciemnej tonacji warto spróbować przełamać tę monotonność kontrastowym kolorem butów. Efekt na pewno okaże się niebagatelny i ciekawy, a co za tym idzie, niezwykle modny.

W dobieraniu koloru obuwia do męskich ubrań ważne jest aby można było wyczuć w tym swobodę. Najważniejszy jest komfort, który powinno czuć się w każdej stylizacji, jednakże mimo to, istotne jest również przełamywanie utartych zasad i reguł, bo moda, to codzienne poszukiwanie czegoś nowego i ciekawego.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2016
pixel