Jak dobrać buty do torebki?

2013-04-25
Zasadniczo, panie zwykle dobierają buty pod kolor torebki, ale czy jest to właściwie z punktu widzenia obowiązujących kanonów mody? I tak, i nie. Z jednej strony, uniwersalny dobór torebki do butów jest odpowiedni, ale jeśli chcemy się wyróżnić naszym wyglądem z tłumu, możemy zastosować kontrastowe zestawienie torebki i butów.
kontrastowe zestawienie butów i torebki

Kluczowe elementy decydujące o wyborze

Klucz, według którego dobieramy buty do torebek, może tkwić w ich kolorze, fasonie czy deseniu.

Do pstrokatej, wzorzystej torebki najlepiej dobrać buty stonowane, w jednym kolorze - i odwrotnie. Trzeba więc kierować się zasadą, że albo buty, albo torebka mają przyciągać wzrok i powodować, że cała kobieca stylizacja będzie uważana za udaną. Jeśli do złotej torebki z cekinami dobierzemy czarno-złote sandały z cyrkoniami i perełkami, będzie to przesada. Do takiej torebki najlepiej wybrać czarne buty o klasycznym fasonie, na przykład wysokie szpilki z odsłoniętym palcem:

Fantazyjne zestawienia torebek i butów powodują, że kobiecy styl staje się niebanalny. Są one niezobowiązujące i dziewczęce. Kolorowe buty dobrze będą współgrały z torebkami typu koszyk czy chlebak, z modnymi w ostatnim czasie torebkami - workami, wykonanymi z płótna.

Zestawienia kolorystyczne

Umiejętne zestawienie kolorów butów i torebki przyniesie jak najlepsze rezultaty. Modne są połączenia fioletu z żółtym, żółtego z brązowym, srebrnego z czerwonym czy też z beżowym. Niezależnie od tego, który z elementów stroju - torebka czy buty, będzie w jednym ze wspominanych kolorów, drugi powinien zostać z nim dobrany na zasadzie kontrastu.

Klasyczna elegancja

Dla pań, które nie lubią się zbytnio wyróżniać i od ekstrawagancji o wiele bardziej wolą klasyczną elegancję, polecane są zestawienia czerni z bielą. Czarno biała torebka będzie się znakomicie komponowała z czarnymi, lakierowanymi szpilkami, takimi jak te:

Dobór butów i torebki pod ten sam kolor lub w odcieniu zbliżonym do siebie traktowany jest jako uniwersalny i bez względu na okoliczności - jak najbardziej modny. Jeśli decydujemy się na wybór torebki w tym samym lub zbliżonym kolorze co buty, powinny mieć one podobną fakturę. Do lakierowanych butów doskonale będzie pasowała lakierowana torebka lub taka, której jeden z elementów będzie lakierowany. Analogicznie, buty skórzane zestawić należy ze skórzaną torebką.zdjęcia: grafika Google
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2013
pixel