Jak dobrać buty do figury?

2014-07-02

Odpowiedni dobór butów do kobiecej figury, może wymodelować jej sylwetkę, na przykład optycznie ją wyszczuplając, czy wydłużając nogi. Dobre buty harmonizujące z figurą kobiety sprawią, że będzie ona wyglądała znakomicie. Niektóre fasony butów pasują lepiej do kobiet o solidnych nogach, inne gorzej. Warto poznać kilka podstawowych zasad doboru butów do kobiecej sylwetki, aby zawsze wyglądać znakomicie - w każdej sytuacji.
Buty powinny wysmuklić figurę, wydłużyć zbyt krótkie nogi, czy też uwydatnić atuty kobiety - słowem wyeksponować to, czym kobieta śmiało może się pochwalić, a jednocześnie zniwelować mankamenty jej sylwetki. Dobre obuwie świetnie zatuszuje wady i podkreśli zalety każdej pani.

Zbyt chude nogi

zbyt chude nogi

Szczupłe nogi wyglądają świetnie w każdych butach, ale już posiadaczki chudych nóg powinny rozważnie wybierać fason obuwia. W niektórych butach będą wyglądały niekorzystnie. Dla pań o chudych nogach najlepsze będą buty typu botki, balerinki, które od kilku sezonów są modne, oraz w pełni zabudowane pantofle. Wszystkie trzy typy obuwia powodują, że nogi nie wyglądają na zbyt chude. Aby optycznie je poszerzyć, wystarczy wybrać buty ze zdobieniami, takimi jak frędzle, futerko, kokardy czy też marszczenia, czego przykładem są buty:

https://www.merg.pl/search.php?text=&menu_alt%5B1_1%5D=100&traits_alt%5B1331160663%5D=1331160802

Dla pań o chudych nogach polecane są również kozaki z długą cholewą, nie koniecznie dopasowaną do łydki. Kobiety o szczupłych nogach będą seksownie wyglądały w pantofelkach na cienkich szpilkach. Modne są przy tym szpilki z platformami z przodu buta. Buty przeznaczone dla pań o chudych nogach powinny być brązowe, szare, zielone, fioletowe lub żółte. Te kolory będą im zdecydowanie najlepiej pasowały.

Zbyt grube nogi

zbyt grube nogi

Panie o solidnych nogach powinny dążyć do ich wysmuklenia i wyszczuplenia, przy zastosowaniu odpowiedniego obuwia. Przy kupowaniu obuwia kobiety o zbyt grubych nogach powinny wybierać pantofle na półsłupku, stożku lub koturnie. Jeśli obcas ma kształt stożka, to powinien on lekko zwężać się ku dołowi, tak jak przy tych butach:

https://www.merg.pl/search.php?text=botki+s%C5%82upek

Dla pań narzekających na zbyt pulchne nogi polecane są długie kozaki na platformach, których cholewy są idealnie dopasowane do nogi. Nie powinny one wybierać kozaków z odstającą cholewką, ponieważ niepotrzebnie poszerzy ona optycznie łydki. Niepolecane są przy tym botki z podwyższoną cholewką, czy buty z paskiem wokół kostki. Panie o zbyt grubych nogach powinny wybrać dla siebie cienkie szpileczki. O ile przy nogach zbyt szczupłych mówiliśmy o potrzebie wybierania butów ze zdobieniami, to odwrotna reguła obowiązuje w przypadku butów dla pań o zbyt pulchnych nogach.

Problemem pań o grubych nogach są na ogół dosyć masywne łydki. Można skutecznie zatuszować ten mankament stosując buty na wysokim obcasie, najlepiej z wycięciem z przodu, czego najlepszym przykładem są:

https://www.merg.pl/pol_m_Buty-Damskie_Sandaly_Sandaly-na-obcasie-899.html

Aby wygodnie się w nich chodziło, można wybrać botki na stabilnym półsłupku lub kozaki z wysoką, dopasowaną cholewką. Skutecznie zamaskuje ona zbyt duże łydki. Dobrym rozwiązaniem dla kobiet ze zbyt masywnymi łydkami są kozaki posiadające przy cholewce elastyczną gumę, dopasowującą się do kształtu nogi. Niewłaściwym wyborem będą buty na ekstremalnie cienkich szpilkach, ponieważ w nich masywne łydki będą wyglądały groteskowo. Podkreśleniem zbyt grubych łydek będą buty z paskiem zapinanym na kostce.

Krótkie nogi

krótkie nogi

Nie każda kobieta może pochwalić się długimi nogami, ale dzięki odpowiednio dobranym butom można zatuszować ten mankament. Dla posiadaczek takich nóg najlepsze będą buty na wysokich obcasach, które zawsze optycznie wydłużają nogi. Warto wybierać buty odkrywające stopę.

https://www.merg.pl/pol_m_Buty-Damskie_Czolenka_Czolenka-na-szpilce-898.html

Bez wcięcia w kostce

Jedną z niedoskonałości kształtu kobiecych nóg jest brak wcięcia w kostce, co jednak można zniwelować stosując dekoracje właśnie na tej wysokości. Dobre będą przy tym botki posiadające wywijaną cholewę, albo buty z szerokim paskiem zapinanym pod kostką lub tuż nad nią. W ten sposób można nadać odpowiedni kształt nodze.

https://www.merg.pl/pol_m_Buty-Damskie_Botki-349.html
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2014
pixel