Jak dbać o skórzane torebki.

2016-04-11

Każda z kobiet kocha torebki! Jest to niezaprzeczalny fakt. Decydując się na zakup zazwyczaj szukamy czegoś modnego, lecz nie tylko. Istotnym kryterium jest również jakość materiałów z których została ona wykonana. Dlatego też bardzo dużą popularnością cieszą się torebki skórzane. Mogą one służyć nam kilka lat, są niezwykle wytrzymałe, a ponadto, wyglądają niesamowicie. Mimo, że skóra to bardzo trwały materiał trzeba czasami poświęcić kilka chwil aby nasz ukochany zakup przetrwał dłużej niż jeden sezon. Podobnie jak dbamy o buty, ubrania oraz biżuterię, powinniśmy pamiętać, że o torebkę też należy dbać. Dzisiaj podpowiemy jak należy to zrobić!

Woda, mróz, słońce

Największym wrogiem skórzanych torebek jest woda, lecz warto pamiętać, że również mróz lub zbyt długa ekspozycja na słońcu również może negatywnie odbić się na jej wyglądzie. Tuż po zakupie, przed pierwszym użyciem powinniśmy pamiętać o zaimpregnowaniu naszego nabytku. Na rynku jest dostępna cała paleta różnorodnych produktów a każdy z nich jest dostosowany do odpowiedniego rodzaju skóry lub jej koloru. Najpopularniejszą formą są areozole - delikatne spryskanie powierzchni torebki wytworzy na niej delikatną warstwę ochronną, jednakże jest to również jedna z najsłabszych metod zabezpieczania skóry. Zdecydowanie skuteczniejszą opcją jest olejowanie - dzięki temu materiał nabiera elastyczności oraz zostaje zwiększony poziom wodoodporności. Należy jednak być ostrożnym, gdyż zbyt duża warstwa preparatu ochronnego może zmienić odcień skórzanej torebki nawet o dwa, trzy tony.

Przechowywanie

Również przechowywanie jest niezwykle istotne. Ten etap dbania o skórzaną torebkę jest niestety zazwyczaj pomijany i marginalizowany. Każda skórzana torebka powinna być przechowywana w specjalnym, lekkim i przewiewnym pokrowcu - jego zadaniem jest ochrona przed kurzem i przypadkowymi plamami.

Drobne plamki

Jeżeli jednak na naszej ukochanej torebce pojawi się plamka, bądź zaciek po wodzie, na przykład gdy zbyt niedokładnie dokonamy impregnacji istnieje kilka sposobów czyszczenia. W przypadku zwykłego zakurzenia warto wykorzystać letnią wodę z odrobiną octu, tak przygotowanym roztworem należy bardzo delikatnie przecierać torebkę, oczywiście miękką szmatką bądź gąbeczką, koniecznie mocno wyciśniętą. Innym, niezwykle popularnym oraz sprawdzonym sposobem jest wykorzystanie terpentyny - jej działanie pozwoli na pozbycie się większości niewielkich zabrudzeń, również tych tłustych. Warto jednak pamiętać, że czyszczenie terpentyną nie kończy się jedynie na samej terpentynie - należy ją dodać do ubitych białek.

Jasne skóry

Torebki wykonane z bardzo jasnej skóry są niezwykle podatne na zabrudzenia, dlatego też niewiele kobiet się na nie decyduje, obawiając się wielu problemów z nawet najmniejszymi plamkami. Prawda jest taka, że wyczyszczenie jasnej skóry jest jedną z najłatwiejszych rzeczy - wystarczy zaopatrzyć się w prawdziwą, białą gumkę do ścierania i delikatnie pocierać zabrudzone miejsce.

Podsumowanie

Warto pamiętać, że mimo tego, iż skóra jest jednym z najtrwalszych materiałów powinniśmy o nią dbać na każdym kroku. Skóra z krokodyla lub węża, oraz torebki wykonane z lakierowanej skóry są jeszcze bardziej delikatne i podatne na skrajne temperatury i działanie wody. Podczas użytkowania powinniśmy mieć na uwadze, że raz na jakiś czas warto odświeżyć naszą torebkę oraz postarać się ponownie ją zabezpieczyć. Niewątpliwie, dzięki takim zabiegom nasz zakup będzie służył przez długie lata oraz za każdym razem będzie wyglądał jakbyśmy właśnie kupiły nową torebkę. Jeśli szukasz tanich torebek skórzanych to w sklepie merg.pl znajdziesz dużo oryginalnych modeli o doskonałej jakości. Zapraszamy !

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2016
pixel