Jak czyścić torebki ze skóry?

2017-04-10
Czy nie zdarzyło Ci się chociaż raz w życiu ubrudzić swojej ukochanej torebki i zastanawiać, jak naprawić szkodę? Nie martw się, nie jesteś sama, my też miewamy takie sytuację! - Oczywiście łatwiej jest zapobiegać zabrudzeniom skóry, niż ją czyścić, jednak bez obaw! Mamy dla Ciebie kilka porad, które uratują życie twojego ulubionego worka czy shoppera. Zaczynamy!

Po pierwsze...

pamiętaj, aby dbać przez cały czas o swoją torebkę. Nie ociągaj się z przeczytaniem dokładnie instrukcji na temat jej pielęgnacji. To pozwoli Ci na dłuższe cieszenie się zakupem i uniknięcie jej przypadkowego zniszczenia.

Szczególnie zapomnianą przez nas częścią w torebkach jest często jej środek. Nie od dziś wiadomo, że skrywamy w nich dosłownie wszystko, od notesu po kosmetyki. Nie pozwól więc by w jej wnętrzu zbierał się kurz, a także inne zanieczyszczenia wynikające z naszego codziennego użytkowania. Nasza rada: opróżnij i umieść torebkę do góry dnem, spróbuj wysypać małe, niepotrzebne drobinki. Gdy to nie pomaga, użyj odkurzacza na małych obrotach. Dodatkowo, jeśli materiał jest dość śliski możesz przetrzeć środek twojej torebki nawilżoną chusteczką. Jeśli natrafimy przy czyszczeniu na plamkę można spróbować delikatnie potrzeć ją szarym mydłem bądź użyć płynu do mycia naczyń (o ile producent nie odradza tego typu czyszczeń).

Po drugie

Szczęśliwi Ci, którzy posiadają torebkę ze skóry! Mamy dobrą wiadomość. Jeśli nie masz przy sobie właściwych preparatów do czyszczenia, często wystarczy tylko kawałek ścierki i woda.

Nasza rada:

Przetrzyj powierzchnię torebki nawilżoną ścierką. Pamiętaj by robić to delikatnie, nie chcemy przecież uszkodzić skóry! Następnie drugą, suchą szmatką spróbuj ją wytrzeć do sucha. Po zakończeniu tych czynności odczekaj chwilę, daj jej dobrze wyschnąć i zabierz się za ostatni już krok!

Ostatnim etapem

pielęgnacji naszej ukochanej torebki może być jej zaimpregnowanie. Możemy użyć domowego sposobu i użyć bezbarwnej pasty do butów, dzięki czemu nasza torebka stanie się nieco lśniąca. Jednak najbardziej sprawdzoną opcją będzie po prostu użycie odpowiedniego środka do konserwacji skóry, który pomoże nam w walce z niechcianymi jej pęknięciami.

Zobacz skórzane torebki na merg.pl:
https://www.merg.pl/pol_m_Torebki_Skorzane-Torebki-869.html


zdjęcia: grafika Google
Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2017
pixel