Dlaczego kobiety kochają buty?

2016-09-08
Niezależnie czy są to baleriny, kozaki, tenisówki czy sandały - większość kobiet kocha buty - i chcą one posiadać możliwie jak najwięcej par. Dlaczego tak jest? Skąd pochodzi to pragnienie i pożądanie? Zajmiemy się tym pytaniem w naszym dzisiejszym artykule.

Jeśli zadamy to pytanie kobietom otrzymamy podobną odpowiedź, która tak właściwie jest banalna: Kobiety lubią mieć dużo butów, bo dzięki nim stylizacja jest kreatywna i każda kobieta potrzebuje kilka par butów na każdą okazję. Mamy tutaj estetyczną funkcję buta (outfit dzięki butom jest atrakcyjniejszy) i funkcjonalność (w szpilkach przecież nie można iść biegać).

Po tym wyjaśnieniu każda kobieta miałaby 5 par butów: sportowe, szpilki na szczególne okazje, wygodne na co dzień, do pracy i kapcie. Większość kobiet posiada jednak więcej niż 5 par butów i to pokazuje, że główne pytanie wymaga dalszego uzupełnienia.

Buty są dla kobiet środkiem poprzez który wyrażają swoją osobowość. To nie przypadek, kiedy często mówimy, że buty wiele o nas mówią. To nie czystość butów jest decydująca, lecz ich styl. Przez to, że codziennie zmieniamy nasze buty możemy każdego dnia pokazywać inną część naszego charakteru.

W butach czaruje kobiety to, że w przeciwieństwie do ubrań zawsze pasują. Na przykład kiedy nosimy rozmiar buta 39 i przytyjemy to nadal kupujemy ten sam rozmiar buta. Buty dają nam poczucie piękna. W szpilkach poruszamy się automatycznie pewniej siebie, kobieco i atrakcyjniej.

A Wy za co kochacie buty? Każdy powód jest dobry, aby kupić kolejną parę butów, więc zapraszamy Was do zakupów na merg.pl :)zdjęcia: grafika Google
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2016
pixel