Co zrobić, żeby kalosze nie śmierdziały gumą?

2016-10-11
Zbliża się jesień, a wraz z nią deszczowa pogoda. Myślisz, żeby kupić kalosze, ale obawiasz się nieprzyjemnego zapachu gumy. Co zrobić w takim przypadku? Jak sobie z tym poradzić? Podamy Wam kilka sposobów, dzięki którym pozbędziecie się brzydkiego zapachu z kaloszy!

1. Pierwszy sposób jest banalny, ale może okazać się najlepszym pomysłem ze wszystkich. Wystawić buty na kilka dni na zewnątrz i po prostu je przewietrzyć. Może ta łatwa metoda okaże się najbardziej skuteczna? Kto wie!

2. Obmyj buty naprawdę ciepłą wodą i użyj do tego płynu do płukania tkanin lub namocz kalosze w wannie z odrobiną płynu do płukania. Następnie spłucz wszystko dokładnie, wytrzyj bawełnianym ręcznikiem i odstaw na noc. Następnego dnia zapach nie powinien być już tak intensywny i nieprzyjemny!

3. Kolejnym sposobem jest wsypanie sody oczyszczonej (tej dostępnej w każdym sklepie) do butów i pozostawienie ich na noc. Następnego dnia trzeba tylko wysypać sodę i wypłukać buty, a nieprzyjemny zapach gumy powinien zniknąć! Do kaloszy warto zaopatrzyć się w duże opakowanie sody, na przykład kilogramowe.

4. Następny sposób jest nieco droższy, bo potrzebujemy kawy w ziarnach. Ziarna kawy powinny usunąć nieprzyjemny zapach. Wystarczy wsypać ziarna kawy do kaloszy, zostawić je na noc, a rano kawę wysypać. Jeśli mamy kalosze do kolan ta metoda może okazać się zbyt droga, ale posiadając kalosze do kostki warto wypróbować tą metodę.

5. Ostatnią metodą są różnego typu spraye do butów. Dezodoranty te likwidują nieprzyjemne zapachy, ale raczej są to metody krótkotrwałe. Ich plusem jest to, że są tanie, łatwo dostępne i nadają się do wszystkich rodzajów obuwia.

A może Wy macie jakieś sprawdzone sposoby na pozbycie się zapachu gumy z kaloszy? Mamy nadzieję, że nasze porady okażą się dla Was przydatne. Najlepiej oczywiście wybierać kalosze z dobrej jakości gumy, aby nie obawiać się nieprzyjemnego zapachu. Takie kalosze znajdziecie w naszym sklepie, więc zapraszamy do zakupów na merg.pl

https://www.merg.pl/pol_m_Buty-Damskie_Kalosze-194.html
Pokaż więcej wpisów z Październik 2016
pixel