Co zrobić aby szpilki były wygodniejsze?

2016-05-10
Buty na wysokim obcasie to coś, co uwielbia każda kobieta. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że mają one same plusy ? dodają nam kilku centymetrów, wyszczuplają i wysmuklają sylwetkę, sprawiają, że czujemy się w nich niezwykle kobieco i pięknie, a dodatkowo pasują nawet do zwykłych jeansów i basicowych topów.

Jednakże szpilki mogą stać się również przekleństwem, ponieważ aby trafić na te jedyne, idealnie dopasowane i wyprofilowane, trzeba czasami nawet kilku lat intensywnych zakupów. Zdarza się również, że mimo faktu, iż zakupimy naprawdę dobre buty, wykonane z wysokiej jakości materiałów, wykonane z dbałością o najmniejszy szczegół, okazują się one niewygodne. Jest jednak na to sposób, a w sumie, nawet kilka.

Żelowe wkładki

Najpopularniejszym sposobem uratowania nowych butów przed zakurzeniem jest zakup żelowych wkładek. Jeżeli zdarza Ci się odczuwać ból w śródstopiu po kilkunastominutowym spacerze i masz chęć po prostu zdjąć buty aby resztę drogi przebyć boso, to gwarantujemy, że wkładki okażą się idealnym rozwiązaniem. Można je bez problemu zakupić w sklepach obuwniczych. Dzięki nim Twoja stopa pozostanie utrzymana we właściwym miejscu ? jest to istotne, ponieważ podczas chodzenia nasze stopy pracują i się przesuwają, wywołuje to delikatne tarcie i w efekcie nieprzyjemne uczucie pieczenia. Dodatkowym plusem żelowych wkładek do szpilek jest ich ?funkcja chłodząca?, dzięki temu Twoje stopy będą się czuły jakby chodziły po delikatnej, chłodnej chmurce, a dyskomfort zniknie.

żelowe wkładki do butów

Rozbicie butów

Poważnym problemem bardzo często pojawiającym się podczas pierwszych spacerów w nowych szpilkach ? bez względu na to, czy zostały one wykonane ze skóry naturalnej czy z tworzyw sztucznych ? jest obcierający zapiętek. Doraźnym rozwiązaniem staną się plasterki, które ochronią podrażnione miejsce, lecz aby uniknąć takich podrażnień w przyszłości warto wypróbować kilka sprawdzonych sposobów. Dawnym sposobem, który nawet współcześnie jest wykorzystywany, stało się delikatne ?rozbicie? obcierającego miejsca w bucie. Za pomocą młotka i szmatki, która będzie chronić obuwie wystarczy kilka razy delikatnie uderzyć szew przy pięcie.

Należy zachować ostrożność aby nie uszkodzić butów. Dużo łatwiejszym sposobem jest wykorzystanie dostępnych w sklepach preparatów, których celem jest zmiękczenie i rozciągnięcie tworzywa z którego zostały wykonane szpilki. Wystarczy spryskać obuwie od wewnętrznej strony i założyć je aby materiał dopasował się no kształtu Twojej stopy.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat sposobów rozbicia butów to zapraszamy do naszego poradnika na ten temat TUTAJ.

Ciekawym oraz sprawdzonym przez wiele kobiet sposobem jest sklejenie plasterkiem trzeciego i czwartego palca u stopy. Mimo, iż pomysł ten brzmi co najmniej dziwnie bądź groteskowo, to warto go wypróbować. Dlaczego? Dzięki temu zmniejsza się i wyrównuje napięcie mięśni w stopie co zdecydowanie wpływa na komfort podczas chodzenia w szpilkach.

Przygotowania / ćwiczenia

Warto również pamiętać aby odpowiednio przygotować stopy do wyjścia w szpilkach. Jeżeli bardzo rzadko zdarza Ci się zakładać buty na wysokim obcasie postaraj się kilka dni wcześniej stopniowo przyzwyczaić nogi do nowych butów. Ponieważ ułożenie mięśni i ścięgien w butach na obcasie jest znacznie różne od tego, jakie ma miejsce podczas chodzenia w obuwiu na płaskim obcasie, warto codziennie przez krótki czas pochodzić w szpilkach aby stopa się przyzwyczaiła. Dobrym pomysłem będą również lekkie ćwiczenia ? wspięcia na palce, rozgrzanie stawu skokowego ? dzięki temu, nasze nogi wytrzymają w szpilkach zdecydowanie dłużej, a chodzenie w nich będzie dla Ciebie jedynie przyjemnością, a nie katorgą.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2016
pixel